Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
Трубоукладач «Академік Черський», як виявилось, не готовий добудовувати «Північний потік – 2»

Трубоукладач «Академік Черський», як виявилось, не готовий добудовувати «Північний потік – 2»

Дообладнання, яке, як очікувалось, буде швидким і простим, перетворилось на серйозну тривалу модернізацію

Трубоукладач «Академік Черський», як виявилось, не готовий добудовувати «Північний потік – 2»
фото Wikipedia / ic.pics.livejournal.com

Російське судно-трубоукладач «Академік Черський», як виявилося, не готове вести роботи з укладання решти «Північного потоку – 2». Дообладнання, яке, за планами, мало відбутись на судні, перетворилося на серйозну тривалу модернізацію, пише technoblog.ru.

Весь час, поки «Академік Черський» стоїть в німецькому порту Мукран, ведуться роботи по модернізації трубоукладача. Проводиться заміна електроніки, навігаційного і керуючого обладнання, змінюються основні вузли і механізми у кожного з трьох наявних на судні кранів.

Встановлюються нові лебідки і якоря, випробувальна і зварювальний техніка. Монтуються додаткові генератори енергії, посилюється шумоізоляція машинного відділення. Модернізуються навіть каюти екіпажу. Весь цей обсяг робіт буде завершено в кращому випадку в жовтні.

Персонал, який займається модернізацією «Академіка Черського», проживає на двох розташованих неподалік баржах, що знаходяться під постійною охороною. Ніхто з зайнятих на проєкт фахівців не спілкується з журналістами і ніяк не коментує ситуацію.

Однак проблема з модернізацією, як виявилось, не єдина проблема для судна.

Нагадаємо: днями Міжнародна група клубів взаємного страхування судновласників (IG P & I) вирішила не надавати страхове покриття суднам, які можуть брати участь в будівництві трубопроводу «Північний потік – 2». Група поширила відповідний циркуляр, в якому порекомендувала рекомендують учасникам «оцінити і мінімізувати ризики укладення контрактів з Nord Stream 2 і Turk Stream», щоб уникнути санкційних ризиків.

Пізніше стало відомо, що «Академіка Черського» може застрахувати з російських компаній, яка і так вже перебуває під дією санкцій США, а тому їй втрачати нічого.

Разом з тим видання повідомляє про чутки, що Данія, в чиїх водах є недобудована ділянка «Північного потоку – 2» наполягала саме на міжнародній страховці судів-трубоукладачів. І тепер може заборонити будівництво газопроводу на підставі того, що такої страховки немає.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті