Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
«Він знає про ситуацію в Білорусі все до дрібниць»: Тихановська про зустріч з Макроном

«Він знає про ситуацію в Білорусі все до дрібниць»: Тихановська про зустріч з Макроном

Франція готова виступити медіатором для вирішення конфлікту, зазначив французький лідер

«Він знає про ситуацію в Білорусі все до дрібниць»: Тихановська про зустріч з Макроном
Світлана Тихановська
фото Forbes

У вівторок, 29 вересня, лідер опозиції Білорусі Світлана Тихановська зустрілася з президентом Франції Еммануелем Макроном. Після переговорів французький лідер заявив, що готовий зробити «все можливе» для того, щоб підтримати народ Білорусі. В інтерв'ю RFI Світлана Тихановська розповіла про зустріч з Макроном і анонсувала переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

«Ви знаєте, зустріч пройшла дуже добре і тепло. Я зрозуміла, що Макрон дуже добре обізнаний про ситуацію в Білорусі, знає всю ситуацію до дрібниць. Ми дуже вдячні Франції за надану підтримку – за те, що вони підтримують індивідуальні санкції проти тих, хто причетний до цих звірств після виборів», – сказала Тихановська журналістам відразу після зустрічі з французьким президентом.

«Макрон впевнений, що чесні і вільні вибори, за які ми так боремося, повинні бути проведені найближчим часом. Тому що, як він сам висловився, надто багато людей страждає. Було видно, що Макрон переживає за те, що каже, переживає за людей», – заявила Тихановська.

«Видно його щирі почуття з приводу ситуації в Білорусі, – зазначила лідер білоруської опозиції. – Поряд з іншими країнами Франція готова виступати медіатором. І Макрон як сильний лідер був би необхідний. Він погодився з тим, що найкращим майданчиком для медіації буде ОБСЄ. Він готовий підтримати будь-які наші починання».

Тихановська підтвердила, що Макрон готовий обговорювати ситуацію в Білорусі з Путіним. Вона сказала, що для білоруської опозиції «дуже важливе» спілкування з російською владою.

На питання RFI про те, чи не боїться Тихановська звинувачень в занадто тісних зв'язках з європейськими країнами після зустрічі з Макроном, політик відповіла, що Лукашенко вже називав її «маріонеткою Чехії, США і кого завгодно».

«Якщо Лукашенко хоче дізнатися, хто насправді є причиною демонстрацій, все, що потрібно зробити – це підійти до дзеркала», – сказала Тихановська.

«Можливо, нам потрібно зараз докласти більше зусиль для діалогу з Росією, щоб спілкування з лідерами інших країн не сприймалося негативно», – зазначила Тихановська. Вона додала, що поки що офіційні особи з Москви з нею не зв'язувалися.

На її думку, зараз дії Росії в Білорусі можна назвати втручанням у внутрішні справи країни. «Журналісти, яких запросили з Росії працювати на білоруське державне ТБ на запрошення влади, окупували телебачення. Пропагандистське телебачення – великий удар для людей. Білорусів готові замінювати росіянами, які недоброзичливо ставляться до наших прав».

«Кредит на півтора мільярда доларів (виданий Росією Мінську – ред.) – не для Білорусі, не для потреб людей. Він в першу чергу на потреби ОМОНу і поліції, яка буде цей народ бити і знищувати», – сказала Тихановська.

Лукашенко провів свою інавгурацію 23 вересня на неоголошеній заздалегідь церемонії, що викликало обурення в самій країні і за кордоном.

Західні країни відмовилися визнати Лукашенка законним лідером Білорусі і закликали його до мирної передачі влади.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті