Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
У Раді обговорили петицію про створення ТСК щодо «вагнерівців»

У Раді обговорили петицію про створення ТСК щодо «вагнерівців»

Рішення не ухвалили

У Раді обговорили петицію про створення ТСК щодо «вагнерівців»
Ілюстративне фото
фото: golos.com.ua

Верховна Рада обговорила питання електронної петиції щодо створення Тимчасової слідчої комісії щодо можливої державної зради у справі так званих «вагнерівців» без ухвалення рішення. Про це повідомлялося під час трансляції засідання телеканалом «Рада».

Як зазначив перший заступник Голови ВР Руслан Стефанчук, це вперше український парламент розглянув у сесійній залі е-петицію, яка набрала необхідні 25 000 голосів.

«Була на сайті Верховної Ради України петиція Тарасової Віталіни, яка набрала 25 705 підписів щодо необхідності створення Тимчасової слідчої комісії з обставин розслідування можливої державної зради під час організації та проведення операції з вивезення на територію України російських найманців ПВК «Вагнер», причетних до збиття українських військових літаків», – нагадав віцеспікер.

За його словами, згідно з регламентом ВР процедура розгляду електронної петиції передбачає лише її обговорення народними депутатами.

«Відповідно до регламенту висновок комітету береться до відома, ніякого голосування немає», – зауважив Стефанчук.

Своєю чергою заступник голови комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла поінформувала, що комітет розглянув вказану петицію та «рекомендував Верховній Раді України визначитися щодо згаданого питання шляхом голосування», а потім це рішення перенаправити до регламентного комітету.

За її словами, у парламенті вже зареєстровано проєкт постанови про створення відповідної ТСК № 4105 від 16 вересня, по якій профільним комітетом є саме комітет з питань регламенту.

У ході розгляду петиції депутати провели традиційне обговорення з виступами від фракцій та груп, а також безпосередньо від себе, яке Стефанчук підсумував словами, що «висновок комітету береться до відома».

Після цього ранкове пленарне засідання парламенту було закрито.

Нагадаємо: 7 вересня на сайті електронних петицій ВР було зареєстровано петицію з вимогою створити Тимчасову слідчу комісію щодо розслідування можливої державної зради у справі «вагнерівців». Станом на 13 вересня вказана петиція зібрала необхідні 25 000 голосів.

Раніше Mind разом з незалежним журналістом-розслідувачем Любов'ю Величко вдалось поговорити з безпосереднім учасником цієї спецоперації, який був одним із її координаторів

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті