Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
На Банковій відреагували на заяви Фокіна: «Не можна плутати офіційне з особистим»

На Банковій відреагували на заяви Фокіна: «Не можна плутати офіційне з особистим»

Наголосили, що метою діяльності держави є досягнення сталого миру лише на українських умовах

На Банковій відреагували на заяви Фокіна: «Не можна плутати офіційне з особистим»
Фото: president.gov.ua

В Офісі Президента України (ОП) назвали неприйнятними заяви першого заступника глави української делегації у Тристоронній контактній групі Вітольда Фокіна щодо війни на Донбасі. Про це йдеться у заяві ОП.

«Неприємно вражені особистими оцінками та коментарями, які дав перший заступник глави української делегації в Тристоронній контактній групі Вітольд Фокін у Верховній Раді на засіданні Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Очевидно, що кожен, хто представляє державу, повинен завжди пам'ятати, що не можна плутати офіційне з особистим. Якщо є розходження в позиціях, а власне бачення, яким би воно не було, відрізняється від державного, потрібно обирати державне доти, доки представляєш державу. Не особисте, а саме державне бачення», – підкреслили в Офісі Президента.

Тим більше, додали автори заяви, офіційна позиція України повністю збігається з об'єктивною реальністю та політичною правдою.

«Саме з російського вторгнення почалася тимчасова окупація Автономної Республіки Крим, міста Севастополя й окремих районів Донецької та Луганської областей України. Саме ця держава повністю контролює тимчасово окуповані території України та має вирішальний вплив на все, що там відбувається. Це цілком очевидні істини», – наголошується в заяві.

Тим більше, що метою діяльності держави та її представників є досягнення сталого миру лише на українських умовах, а саме: абсолютне та довготривале припинення вогню на Донбасі, звільнення всіх утримуваних осіб, виведення всіх незаконних збройних формувань і військової техніки з території України, повна деокупація та повернення Україні контролю над кордоном з Росією, заявили в ОП, додавши, що задля цього й працює українська делегація в Тристоронній контактній групі.

Як повідомлялося, Фокін 29 вересня на засіданні парламентського комітету заявив, зокрема, що не бачить «жодного підтвердження» війни між Росією й Україною.

Комітет Верховної Ради вирішив ініціювати ухвалення постанови, в якій закликати Президента Володимира Зеленського припинити перебування Фокіна в делегації України для участі у Тристоронній контактній групі.

87-річний Вітольд Фокін увійшов до складу української делегації в ТКГ щодо Донбасу 18 серпня. Менш ніж за два тижні в інтерв'ю він заявив, що виконання Мінських угод, зокрема надання Донбасу особливого статусу, є єдиним шляхом до досягнення миру. Він також виступив за загальну амністію й особливий статус всього Донбасу.

Крім того, Фокін назвав контрольованих Кремлем бойовиків «повстанцями» і запропонував сформувати «міжнародний тимчасовий уряд» для проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу, але пізніше вибачився за свої слова.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті