Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Білоруська діаспора в Канаді просить суд у Гаазі розслідувати злочини Лукашенка

Білоруська діаспора в Канаді просить суд у Гаазі розслідувати злочини Лукашенка

Звернення підписали 37 362 людей зі 102 країн світу

Білоруська діаспора в Канаді просить суд у Гаазі розслідувати злочини Лукашенка
фото: i.c97.org

Білоруська діаспора в Канаді надіслала звернення до Міжнародного кримінального суду у Гаазі щодо засудження режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Про це повідомила білоруська громадянська ініціатива «Хартія 97»

Звернення білоруського народу підписали 37 362 людей зі 102 країн світу. Головним мотивом створення заяви було захоплення влади в Білорусі Олександром Лукашенком, а також придушення численних протестів, які відбувалися протягом серпня.

«Ми закликаємо Міжнародний кримінальний суд і прокурора Фату Бенсуда порушити кримінальну справу стосовно колишнього президента Білорусі за злочини проти людства»,  –   йдеться у документі.

У зверненні, наголошується на тому, що під час протестів у Білорусі був заблокований інтернет, людей жорстоко розганяли за допомогою сльозогінного газу, побиття, після чого у райвідділках міліції людей ґвалтували та катували. Зрештою, після насильницьких дій під час протестів загинуло щонайменше п’ять людей.

Для того, щоби суд почав розгляд справи необхідно, щоб одна з держав, яка є учасницею Міжнародного кримінального суду, передала прокурору суду звернення або заяву, у якій повідомляється про певну загрозливу ситуацію. Членами суду є 123 країни, які ратифікували Римський статут. Також це має право зробити Рада Безпеки ООН.

Нагадаємо: Протести розпочалися ще 9 серпня.

23 вересня у Мінську «по-тихому» провели інавгурацію Олександра Лукашенка. Таємна інавгурація обурила білорусів, які вже протягом майже двох місяців виходять на протести проти Лукашенка, адже вважають президентські вибори сфальсифікованими.

Низка країн Євросоюзу, Велика Британія, США, Канада та Україна не визнали легітимність Лукашенка та закликали до нових виборів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті