Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Китайці та Ярославський подали нову заявку на придбання «Мотор Січі»

Китайці та Ярославський подали нову заявку на придбання «Мотор Січі»

Попередня заявка вимагала додаткових матеріалів

Китайці та Ярославський подали нову заявку на придбання «Мотор Січі»
Олександр Ярославський
Фото: www.pravda.com.ua

Дочірня компанія Beijing Xinwei Technology Group Skyrizon і DCH Group українського бізнесмена Олександра Ярославського подали оновлену спільну заявку в Антимонопольний комітет на покупку «Мотор Січ». Про це йдеться в повідомленні Xinwei на Шанхайській фондовій біржі, передає Інтерфакс-Україна.

АМКУ 20 серпня інформував компанії, що їхня заявка від 4 серпня вимагала додаткових матеріалів, робота над якими була проведена, і зараз оновлена заявка знаходиться в комітеті.

«Існує невизначеність щодо того, чи може вона бути остаточно схвалена», – йдеться в документі.

Xinwei нагадала, що попередню спільну заявку на купівлю «Мотор Січі» з держконцерном «Укроборонпром» від літа 2019 року була відкликана у зв'язку з новими домовленостями з DCH.

Компанія також вказала, що суб'єкт угоди й акції цільових активів заморожені, тому успішне проведення цієї реорганізації все ще знаходиться під питанням.

За даними джерела в уряді, наразі близько 75% акцій «Мотор Січ» вже належить групі китайських власників. Після подачі нової заявки Xinwei АМКУ повідомив про розгляд чотирьох справ з купівлі акцій «Мотор Січі», у тому числі справи про купівлю акцій ще до подачі заявки Xinwei з «Укроборонпромом», розпочатої комітетом з власної ініціативи через відсутність дозволу.

«За результатами проведеної перевірки в разі виявлення порушень будуть прийняті жорсткі заходи реагування відповідно до чинного законодавства», – заявляв АМКУ.

Водночас за наявними даними агентства, спірний пакет акцій «Мотор Січі» виступає заставою по фінансуванню, наданому в тому числі China Development Bank.

У грудні 2019-го президент АТ «Мотор Січ» В'ячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій підприємства китайським компаніям.

Як повідомлялося, китайські компанії Skyrizon Aircraft і Xinwei Technology Group купують понад 50% акцій компанії «Мотор Січ». У разі отримання дозволу Антимонопольного комітету на покупку, інвестори зобов'язалися надати авіабудівної галузі України грантове фінансування на суму $100 млн. Понад 25% акцій залишалися за «Укроборонпромом».

Видання «The Wall Street Journal» із посиланням на джерела в американській адміністрації повідомляло, що США намагаються завадити придбанню китайською компанією українського заводу «Мотор Січ», адже це в рази підвищить оборонні позиції Китаю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті