Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Білоруська IT-компанія вирішила відкрити офіс в Україні

Білоруська IT-компанія вирішила відкрити офіс в Україні

Рішення було прийнято після тиску силовиків Лукашенка на компанію

Білоруська IT-компанія вирішила відкрити офіс в Україні
Фото: pandadoc.com

Білоруська IT-компанія PandaDoc відкриває офіс в Україні. Про це засновник PandaDoc Микита Мікадо повідомив в інтерв'ю галузевому виданню Dou.ua.

«Ми відкриваємо компанію в Україні, активно шукаємо співробітників, не тільки інженерів, а й сейлзів, маркетологів. З Мінська переїхало вже близько 60 осіб в Київ, Одесу і до Львова. В України є кілька плюсів. Перше – це місцевий ринок талантів. Друге – те, що всі говорять російською мовою. І тим хлопцям, які приїжджають з Білорусі, трошки простіше. Є питання з міграційним законодавством, але ваш уряд прямо активно включився в те, щоб їх вирішувати», – розповів Мікадо.

Засновник компанії, зазначив, що податкові умови в Україні ще більш вигідні, ніж у Білорусі, маючи на увазі оформлення співробітників у форматі фізосіб-підприємців.

«Ту систему, яка стандартна в Україні, ми й будемо використовувати. Усе ж, так працюють в Україні», – пояснив підприємець.

Водночас він зазначив серед недоліків працевлаштування через ФОП є те, що білоруські програмісти не можуть претендувати на посвідку на проживання і через 90 днів змушені виїжджати з країни.

«У нас є одна проблема, яку потрібно вирішувати в Україні. І, вирішивши її для нас, ви вирішите її для всіх. Більшість білоруських компаній переїжджає сюди й вибирає такий же спосіб із ФОП, як і більшість українських компаній. При цьому отримати посвідку на проживання у такий спосіб білоруському програмісту не виходить. Тому що він повинен бути офіційно працевлаштований. через ФОП посвідку на проживання отримати не можна. І вже через 90 днів потрібно виїжджати з країни», – додав засновник PandaDoc.

Як повідомлялося, 2 вересня в мінському офісі компанії PandaDoc пройшли обшуки. Крім того, обшуки пройшли в будинках і квартирах деяких співробітників. Чотирьох співробітників компанії заарештували.

Засновник PandaDoc Микита Мікадо ще на самому початку протестного руху в Білорусі заявив, що фінансово допоможе співробітникам силових відомств, якщо ті залишать службу.

Раніше Mind писав про те, як ІТ-компанії можуть перебратися до України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті