Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
НБУ планує оновити правила розрахунку вартості кредиту небанківськими установами

НБУ планує оновити правила розрахунку вартості кредиту небанківськими установами

Нові правила дозволять уникнути ситуацій, коли реальна вартість кредиту відрізняється від тої, на яку розраховував споживач

НБУ планує оновити правила розрахунку вартості кредиту небанківськими установами
Ілюстративне фото
фото: bank.gov.ua

Національний банк (НБУ) пропонує до обговорення оновлені правила розрахунку небанківськими установами загальної вартості та реальної річної процентної ставки споживчого кредиту. Про це повідомляється на сайті установи.

До загальної вартості кредиту та реальної річної процентної ставки потрібно включати всі без винятку витрати споживача. А саме:

  • платежі за обслуговування та повернення кредиту, включаючи проценти;
  • комісії;
  • обов’язкові платежі за додаткові та супутні послуги фінустанови;
  • комісія кредитного посередника (за наявності);
  • а також платежі за послуги третіх осіб (наприклад, страхові, податкові платежі, платежі за послуги державних реєстраторів, нотаріусів тощо).

Такі правила розрахунку загальної вартості кредиту та реальної річної процентної ставки вже працюють для банків. Національний банк пропонує встановити єдині правила як для банків, так і для небанківських фінансових установ. Таким чином, споживач ще на етапі вибору кредиту зможе отримати повну, точну та зрозумілу інформацію про реальну річну процентну ставку та загальну вартість кредиту.

Нові правила обрахунку дозволять уникнути ситуацій, коли реальна вартість кредиту відрізняється від суми, на яку розраховував споживач. Також це полегшить вибір, адже споживач зможе порівняти ключові показники вартості споживчого кредиту у різних фінансових установах (банках і небанківських установах) та обрати найвигіднішу для себе пропозицію.

Нагадаємо: Нацбанк розробив мобільний застосунок для опитувань бізнесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті