США утримались від впровадження санкцій проти Білорусі разом з Канадою та Британією

США утримались від впровадження санкцій проти Білорусі разом з Канадою та Британією

Сполучені Штати вирішили почекати доки одностайної думки щодо впровадження санкцій досягнуть у ЄС

США утримались від впровадження санкцій проти Білорусі разом з Канадою та Британією
фото Shutterstock

Сполучені Штати утримались від приєднання до Великобританії та Канади у введенні санкцій відносно Білорусі в надії, що Європейський Союз зможе подолати внутрішній спір, проклавши шлях до скоординованих санкцій США і ЄС. Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

Нагадаємо: у серпні ЄС пообіцяв ввести санкції проти Білорусі за ймовірне шахрайство на виборах 9 серпня і за порушення прав людини з того часу, але Кіпр, один з його найменших членів, цьому запобіг. Тоді Кіпр заявив, що не погодиться на санкції щодо Білорусі, якщо ЄС теж не накладе санкції на Туреччину через окремий спір стосовно турецького буріння нафти й газу в Східному Середземномор'ї.

Минулого тижня низка джерел повідомила агентству, що Великобританія, Канада і США планують скоординовано ввести персональні санкції проти окремих білорусів.

Говорячи на умовах анонімності, три джерела розповіли, що Вашингтон утримався, оскільки вважав, що ЄС може досягти консенсусу на засіданні Європейської ради на цьому тижні.

Інше джерело додало, що пакет заходів США, включаючи санкції щодо прав людини, по суті готовий, але час його оголошення ще не визначений.

Держдеп США прямо не пояснив, чому він не приєднався до Великої Британії й Канади у введенні санкцій, але заявив, що вітає їх впровадження, і зазначив, що санкції США вже застосовуються проти 16 білорусів, включаючи Лукашенко.

Нагадаємо: днями уряди Великобританії й Канади ввели санкції проти Олександра Лукашенка, його сина Віктора та низки посадових осіб країни. Нові заходи передбачають заборону на в'їзд і заморожування активів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло