Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Країни ЄС не змогли домовитися стосовно санкцій проти Білорусі

Країни ЄС не змогли домовитися стосовно санкцій проти Білорусі

Глави МЗС країн-членів узгоджують список із 40 білоруських чиновників

Країни ЄС не змогли домовитися стосовно санкцій проти Білорусі
фото Shutterstock

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу не змогли узгодити санкційний список із 40 білоруських чиновників, повідомляє Deutsche Welle. Цього разу правом накласти вето скористався Кіпр.

Санкції передбачають заборону на в'їзд і заморожування активів на території ЄС. Документ обговорювався на зустрічі представників країн ЄС в Брюсселі в п'ятницю, 18 вересня, але досягти угоди не вдалося, передає портал Euobserver. 

Кіпр вважає, що санкції повинні бути введені одночасно з обмеженнями проти Туреччини: острівна держава невдоволена розробкою газового родовища, яку веде Анкара в Середземному морі.

Країни ЄС не змогли прийти до одноголосного рішення щодо санаційного списку, підтвердив у понеділок верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

«Питання санкцій розглядалося сьогодні на зустрічі міністрів. Затвердження санкцій не відбулося, тому що це рішення вимагає одностайності, чого досягти не вдалося», – наводить його слова «Європейська правда».
Очікується, що в кінці тижня 24-25 вересня відбудеться саміт лідерів ЄС, на якому можуть прийняти політичне рішення про санкції щодо Білорусі. Але воно повинно пройти процедуру затвердження та отримати одностайну згоду всіх країн.

Боррель наголосив, що ЄС не має наміру втручатися в справи Білорусі, але закликає до національного діалогу і проведення чесних виборів. Вранці 21 вересня глави МЗС ЄС на діловому сніданку зустрілися зі Світланою Тихановською, лідерос білоруської опозиції.

ЄС розглядав питання про санкції у зв'язку з жорстким придушенням громадських протестів після виборів у Білорусі. 

17 вересня Європарламент вирішив не визнавати Лукашенка президентом Білорусі після завершення його поточного терміну (нова інавгурація повинна пройти до 9 жовтня) та підтримати введення проти нього санкцій.

Як повідомлялося,  Боррель оголосив, що ЄС не визнає Лукашенка легітимним президентом, але не припинить контактів з ним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті