В IKEA заявили, що не знайшли доказів використання незаконно заготовленої деревини

В IKEA заявили, що не знайшли доказів використання незаконно заготовленої деревини

У компанії додали, що обидва розслідування Earthsight вказали на складну інтерпретацію закону про санітарні рубки протягом сезону тиші

В IKEA заявили, що не знайшли доказів використання незаконно заготовленої деревини
Ілюстративне фото
фото: ms.detector.media

IKEA за підсумками незалежного аудиту у зв'язку зі звинуваченнями Earthsight заперечила факт потрапляння незаконно заготовленої деревини з України у свій ланцюжок поставок. Про це йдеться у заяві компанії, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Результати розслідування третьої сторони за сприяння ТОВ «Легалліс» (Legallis LLC), в рамках якого проводилися відвідування лісових ділянок, а також нашого внутрішнього розслідування командою фахівців з постачання деревини та питань лісового господарства, не виявили будь-яких ознак того, що незаконно заготовлена деревина потрапила до нашого ланцюга поставок», – заявили в IKEA.

У компанії додали, що обидва розслідування Earthsight вказали на складну інтерпретацію закону про санітарні рубки протягом сезону тиші.

«Ми підтримуємо дії FSC (Лісової опікунської ради) по вирішенню цієї проблеми і розгляду питання суперечливого законодавства для подальшого вдосконалення відповідального ведення лісового господарства в Україні та за її межами. Це також підтверджує, чому ми вважаємо, що на сьогодні FSC є надійною глобальною лісовою сертифікацією з усіх поки що діючих на ринку», – йдеться у заяві.

Раніше IKEA почала незалежний аудит свого ланцюжка поставок деревини в Україні у зв'язку з обвинуваченнями Earthsight у використанні незаконно заготовленої деревини.

Нагадаємо: Дослідження Earthsight, що тривало 18 місяців та було опубліковано у червні 2020 року, виявило, що шведська компанія IKEA продає букові стільці, вироблені з деревини, отриманої шляхом незаконних рубок у лісах українських Карпат, де живуть зникаючі види рисей та ведмедів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті