В IKEA перестануть продавати одноразові батарейки

В IKEA перестануть продавати одноразові батарейки

Така ініціатива дозволить скоротити 5000 тонн відходів на рік

В IKEA перестануть продавати одноразові батарейки
фото DR

IKEA відмовляється продавати лужні батареї, які можна перезарядити. Компанія відзначає, що ця ініціатива скоротить кількість відходів на 5 000 тонн на рік, пише HighTech.

У магазинах IKEA перестануть продавати лужні одноразові батарейки до 2021 року. Так компанія прагне зменшити споживання енергії і кількість екологічних відходів. В IKEA відзначили, що, згідно з їх внутрішнім дослідженням, вплив лужних батарей на навколишнє середовище вищий порівняно з нікель-металогідридними батареями, які можна перезаряджати, коли вони використовуються в побутових пристроях.

«Ми знаходимося на шляху до того, щоб надихати людей і давати їм можливість жити більш здоровим і стійким життям на нашій планеті, – зазначила менеджер зі сталого розвитку Ikea Керолайн Рід. – Поступово виводячи з експлуатації лужні батареї і зосередившись на нашому асортименті перезарядних батарей, ми робимо ще один крок на цьому шляху, пропонуючи клієнтам доступне і зручне рішення, що дозволяє продовжити термін служби виробів і матеріалів і скоротити кількість відходів».

Шведська компанія заявила, що з вересня 2018 року по серпень 2019 року продала близько 300 млн лужних батарей по всьому світу. За підрахунками Ikea, якби всі їх клієнти перейшли з лужних на акумуляторні батареї і перезарядили їх всього 50 разів, відходи в світі можна було б скоротити на 5 000 тонн на рік.

Однак Ikea додала, що там, де це необхідно для функціонування окремого продукту, деякі літій-іонні батареї будуть збережені в асортименті.

Нагадуємо, в червні екологи повідомляли, що IKEA продає меблі з деревини, вирубаної незаконно в українських Карпатах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті