Суд дозволив компанії Ахметова не платити «Укренерго» за передачу електроенергії

Суд дозволив компанії Ахметова не платити «Укренерго» за передачу електроенергії

Компанія посилається на зобов'язання України синхронізувати своє законодавство з європейським

Суд дозволив компанії Ахметова не платити «Укренерго» за передачу електроенергії
Олігарх Ринат Ахметов
Фото: latifundist.com

Господарський суд Києва рішенням від 22 вересня відмовився задовольнити позов Укренерго до ТОВ «Д.Трейдінг» (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) у справі про стягнення 651 млн грн заборгованості за договором про надання послуг з передачі електричної енергії. Про це повідомляє Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ «Д.Трейдінг» відзначало, що при експорті не повинно оплачувати послугу з передачі електроенергії, оскільки це, на його думку, «суперечить умовам договору та вимогам чинного законодавства».

При цьому «Укренерго» підкреслювало, що «експортери електроенергії фактично отримують послуги з передачі електричної енергії, оскільки фізично користуються мережами ОСП (оператора системи передачі) з метою транспортування електроенергії в енергосистему країни, в яку здійснюється експорт електроенергії».

На думку позивача, вимагаючи виключити обсяг експортованої ним електроенергії з обсягу послуги з передачі, відповідач «фактично вимагає установки для нього особливих, дискримінаційних умов і переваг в порівнянні з іншими учасниками ринку, які оплачують послугу в повному обсязі».

Однак у своєму рішенні Госпсуд став на сторону відповідача.

На думку суду, обов'язок зі сплати тарифу за передачу обсягів експортованої електроенергії була введена з прийняттям постанови НКРЕКУ від 7 лютого 2020 року.

«З огляду на, що частиною предмета спору є вимоги про стягнення вартості послуг за період липень 2019 – січень 2020 року, тобто за період, що передує прийняттю постанови НКРЕКУ від 07.02.2020 року №360, а також те, що відповідно до ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, правові підстави для стягнення з відповідача відповідної частини заборгованості відсутні», – повідомляється в рішенні суду.

Як зазначає видання, холдинг ДТЕК Ріната Ахметова, який є найбільшим експортером електроенергії, перестав платити тариф на передачу електроенергії при її експорті, посилаючись на те, що експортери в країнах ЄС не платять тариф на передачу, а Україна взяла на себе зобов'язання по синхронізації свого законодавчого поля з ЄС.

ДТЕК через суди намагається отримати право не платити борг «Укренерго».

Як повідомлялося раніше, Фонд держмайна програв Ахметову суд з реприватизації «Укртелекому».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті