ЗСУ хочуть придбати до 48 ударно-розвідувальних дронів у Туреччини
Зараз проводяться випробування техніки

Україна має намір придбати до півсотні турецьких ударно-розвідувальних дронів Bayraktar TB2, які отримали популярність в ЗМІ й соцмережах з відновленням війни в Нагірному Карабасі, де їх успішно застосовує Азербайджан. Про це заявив гендиректор «Укрспецекспорту» Вадим Ніздря, пише LB.ua
За програмою розвитку Збройних Сил України заплановано придбання 6-12 комплексів Bayraktar TB2 (тобто 6-12 станцій управління і 3-4 безпілотники на кожен комплекс).
«Отже, Україна планує отримати 48 безпілотників, які Міноборони планує поставити на озброєння у ЗСУ», – сказав чиновник.
Для порівняння: за весь час озброєння силових структур Туреччини туди поставлено 107 «Байрактара».
Передбачається, що спільне виробництво (великовузлове складання дронів) буде локалізовано в Україні, йде вибір місця для заводу. Вартість комплексу, у тому числі з урахуванням імпортних комплектуючих, які сама Туреччина закуповує, при цьому зменшиться на третину, говорить Ніздря.
Поки що Україна продовжує дослідну експлуатацію вже придбаних комплексів: йде визначення їх стійкості до суворих кліматичних умов. Подальший продаж Україні Bayraktar TB2 залежить від результатів цієї перевірки, підкреслив глава Укрспецекспорту.
Нагадаємо, Україна й Туреччина займуться серійним виробництвом космічної техніки
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].