«Академік Черський», здатний добудувати «Північний потік – 2», направляється в Калінінград

«Академік Черський», здатний добудувати «Північний потік – 2», направляється в Калінінград

Недобудована ділянка знаходиться в данських водах

«Академік Черський», здатний добудувати «Північний потік – 2», направляється в Калінінград
фото Wikipedia / ic.pics.livejournal.com

Трубоукладач «Академік Черський», який, як очікується, буде використовуватися для завершення будівництва газопроводу «Північний потік – 2» під керівництвом Москви, направляється в російський порт Калінінград, далеко від данських вод, де роботи ще не завершені. Про це із посиланням на дані Refinitiv Eikon повідомляє Reuters.

Дані спостереження за суднами показали, що «Академік Черський» має прибути в Калінінград 7 жовтня. З травня воно знаходилось неподалік німецького порту Мукран, плацдарму для будівництва трубопроводу.

Будівництво 1230-кілометрового трубопроводу майже завершено, але залишилась остання ділянка довжиною близько 120 км в данських водах. Роботи були зупинені в грудні, коли швейцарсько-голландська компанія Allseas з прокладання труб призупинила роботу у зв’язку з санкціями США.

Нагадаємо: до початку 2020 року «Академік Черський» належав «Газпрому», але з липня це єдине в Росії військове судно, яке має систему динамічного (без якоря) позиціонування, більше не в активах газового гіганта. З початку літа, це судно належить Самарському фонду теплоенергетичного майна (Стіф). Швидше за все, «Газпром» скористався змінами в російському законодавстві і не опублікує дані, які можуть стати підставою для західних санкцій. Інших суден в активах фонду немає, проте компанія не є публічною і не зобов'язана розкривати інформацію.

Як повідомлялось, у серпні в Кремлі заявили, що добудують «Північний потік – 2» і «є підстави вважати, що це станеться в найближчому майбутньому».

До того,  один з учасників проєкту, німецький партнер «Газпрому» компанія Uniper попередила про вірогідність зриву «Північного потоку – 2» через американські санкції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло