Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
ОЗХЗ підтвердила, що в організмі Навального присутня отрута «Новічок»

ОЗХЗ підтвердила, що в організмі Навального присутня отрута «Новічок»

Отримані результати викликають «серйозну стурбованість» в ОЗХЗ

ОЗХЗ підтвердила, що в організмі Навального присутня отрута «Новічок»
фото DR

Технічний аналіз Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердив, що в біологічних зразках, отриманих з організму російського політика Олексія Навального, виявлені сліди нервово-паралітичної речовини групи «Новічок». Про це в Twitter повідомило британське постійне представництво при організації. За допомогою тестів речовину було знайдено в крові Навального, розповіли Reuters джерела в дипломатичній сфері і в ОЗХЗ.

За даними Forbes, сама ОЗХЗ потім повідомила на своєму сайті, що в понеділок передала Німеччині доповідь в рамках «технічної допомоги», а німецьке представництво попросило, щоб організація опублікувала коротку версію документа. Біомаркери інгібітору холінестерази, виявлені в крові і сечі Навального, мають структурні характеристики, схожі з характеристиками токсичних хімікатів, згаданих в Конвенції про хімічну зброю, підкреслює ОЗХЗ.

Отримані ОЗХЗ результати викликають «серйозну стурбованість», заявив генеральний секретар організації Фернардо Аріас.

«Країни-члени Конвенції про хімічну зброю оголосили використання хімічної зброї будь-ким в будь-яких умовах ганебним і таким, що повністю суперечить юридичним нормам, встановленим міжнародною спільнотою. Тому зараз важливо, щоб країни-члени відстояли норму, якої вирішили дотримуватися понад 25 років тому», – йдеться в повідомленні.

Минулого тижня МЗС Росії заявило, що, «беручи до уваги не раз продемонстровану політичну ангажованість і упередженість» ОЗХЗ, «не сумнівається», що в пробах Навального будуть знайдені сліди «Новічка», а взяття цих проб в МЗС РФ назвали «ретельно прихованою секретною операцію».

Нагадаємо, у Німеччині та у Євросоюзі заявляли, що розглядатимуть питання санкцій щодо РФ після того, як отримають підтвердження від ОЗХЗ про використання хімічної зброї.

Раніше Навальний заявив, що за його отруєнням стоїть президент РФ Путін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті