Захворіло у світі
63,254,854
Померло у світі
1,468,322
Вилікувалось у світі
40,544,343
Захворіло в Україні
745,123
Померло в Україні
12,548
Вилікувалось в Україні
355,172
Навального було отруєно новим різновидом «Новічка», якого досі не було в списках – ОЗХЗ

Навального було отруєно новим різновидом «Новічка», якого досі не було в списках – ОЗХЗ

ФРН попросила розмістити цю інформацію у відкритому доступі

Навального було отруєно новим різновидом «Новічка», якого досі не було в списках – ОЗХЗ
фото DR

Російського опозиціонера Олексія Навального було отруєно різновидом нервово-паралітичної речовини «Новічок», яка не значиться в списках Конвенції про заборону хімічної зброї. Про це йдеться в заяві, поширеній у вівторок в ОЗХЗ, передає Інтерфакс.

Експерти організації, проаналізувавши біоматеріал Навального, дійшли висновку, що структурно отрута має характеристики, схожі на дві інші речовини сімейства «Новічок», які занесені в додаток.

Організація повідомила, що Німеччина попросила передати висновки за результатами аналізів Навального всім країнам-учасницям Конвенції про заборону хімічної зброї. У заяві наголошується, що ФРН також попросила розмістити цю інформацію у відкритому доступі.

Зазгалом у список раніше були внесені чотири різновиди «Новічка». У листопаді 2019 року після цього Конференція держав-учасниць конвенції схвалила відповідні пропозиції Росії і «трійки» західних країн.

У список 1 конвенції, де тепер значаться види «Новічка», вносяться хімічні речовини, які можна використовувати як хімічну зброю. Виробництво понад 100 грамів таких речовин на рік, згідно з конвенцією, має декларуватися в ОЗХЗ. Крім того, одна держава може володіти максимум тонною цих речовин. У цей список, зокрема, входять іприт і рицин.

Як повідомлялося раніше цього дня, фахівці ОЗХЗ підтвердили висновки експертів з Німеччини про отруєння Навального «Новічком».

Навальному стало погано 20 серпня в перельоті з Томська в Москву. Його спочатку госпіталізували в Омську, а потім перевезли на лікування до берлінської клініки Charite. Німецькі фахівці заявили про отруєння Навального «Новічком», матеріали були передані в ОЗХЗ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті