США введуть нові санкції проти Ірану, щоб ще більше заблокувати його економіку

США введуть нові санкції проти Ірану, щоб ще більше заблокувати його економіку

Головний удар прийдеться по банках

США введуть нові санкції проти Ірану, щоб ще більше заблокувати його економіку
фото www.flickr.com/photos/149561324@N03/37574390161/

Адміністрація президента Дональда Трампа планує вже сьогодні, 8 жовтня, ввести санкції проти фінансового сектора Ірану, щоб ще більше заблокувати його економіку від зовнішнього світу.

Як повідомляє Bloomberg, цей крок фактично залишить Іран ізольованим від світової фінансової системи, скоротить його і так небагаті правові зв'язки й зробить його більш залежним від неформальної або незаконної торгівлі. Більш ранні раунди санкцій США розтрощили економіку країни, обмеживши продаж нафти та більшість інших видів торгівлі.

Адміністрація Трампа має внести в чорний список до 14 банків в Ірані, яким досі вдавалось уникати деяких обмежень США.

Джерела розповіли, що ці заходи мають дві головні мети: закрити одну з небагатьох, що фінансових лазівок, що дозволяють уряду Ірану отримувати дохід, і перешкодити обіцянці демократа Джо Байдена повернути ядерну угоду 2015 року, якщо він виграє на виборах президента в листопаді.

Нові санкції вплинуть не тільки не фінансовий сектор, а й на операторів грошових переказів, обмінні пункти та неформальну систему переказів, яка часто використовується мусульманському світі, відому як хавала.

Нагадаємо: минулого місяця держсекретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати відновили передбачені ООН санкції проти Ірану і пообіцяли вжити заходів, якщо інші країни не приєднаються. Між тим, глава європейської дипломатії Жозеп Боррель вважає, що Вашингтон не може відновлювати санкції, оскільки вийшов з так званої іранської ядерної угоди.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло