Страхова компанія ARX – найнадійніша на українському ринку за даними рейтингу Mind.ua
Реклама

Страхова компанія ARX – найнадійніша на українському ринку за даними рейтингу Mind.ua

MIND підтверджує статус ARX як надійного страховика для нерухомого майна, транспорту, бізнесу або здоров'я

Цей матеріал також доступний російською
Страхова компанія ARX – найнадійніша на українському ринку за даними рейтингу Mind.ua
фото: freepik.com

Страхова компанія ARX – № 1 за  надійністю серед страхових компаній України за даними щорічного рейтингу Mind.ua.

Рейтинг складений на підставі аналізу 33 найбільших учасників ринку за попередній рік, бізнес-модель яких має ознаки «ринкової діяльності». Проводять аналіз аналітики системи для перевірки контрагентів YouControl.

Аналіз проводиться за дев'ятьма ключовими індикаторами: боргове навантаження, рівень виплат, динаміка зібраних премій і капіталу, фінансова стійкість компанії, власники і приналежність до ФПГ, рівень кептивності/схемності, ефект масштабу й оцінка МТСБУ (так званий світлофор).

Рейтинг також підтверджує, що ARX є лідером ринку страхування ризиків за обсягом зібраних чистих премій у 2017-2019 роках.

Сума валових страхових премій за підсумками 2019 року склала близько 2,3 млрд гривень. Сума зібраних страхових премій за перше півріччя 2020 року склала понад 1 млрд 252 грн, що на 12% більше в порівнянні з 2019 роком. З них премії, зібрані від фізичних осіб, становлять понад 727 млн ​​гривень, що на 8% більше, ніж в 2019 році.

На підставі даних рейтингу MIND рекомендує ARX як надійного страховика для нерухомого майна, транспорту, бізнесу або здоров'я.

В цілому ж творці рейтингу відзначають, що кількісний склад учасників страхового ринку постійно скорочується, що зв'язується із  запровадженням жорсткіших заходів нагляду в процесі наближення українського законодавства до міжнародних галузевих стандартів, закріплених у низці євродиректив.Посилення нормативних вимог до достатності капіталу, ліквідності, якості страхових резервів прискорило вивід із ринку слабких та неплатоспроможних страховиків у кризові періоди.

Нагадаємо: щороку Mind розраховує рейтинг надійності страхових компаній, у якому аналізує діяльність 33 найбільших учасників ринку за попередній рік, бізнес-модель яких має ознаки «ринкової діяльності». 

Інформація про компанію ARX:

 • 25 років на ринку страхування України.
 • Лідер страхування «КАСКО» 11-й рік поспіль.
 • 92% становить задоволеність клієнтів.
 • Частина міжнародного страхового холдингу Fairfax Financial Holdings Limited.
 • №1 за розміром чистих страхових премій і чистих страхових виплат за 2019 рік (згідно з даними Нацкомфінпослуг).
 • Найбільший платник податків на страховому ринку України у 2018 році (за даними «Топ-100. Рейтинги найбільших»). Загальна сума податків склала понад 153,8 млн грн.

Довідка про Fairfax:

 • Міжнародна холдингова компанія Fairfax Financial Holdings Limited з штаб-квартирою в Торонто (Канада) займається страхуванням, перестрахуванням і управлінням інвестиціями з 1985 року.
 • Головою і виконавчим директором холдингу з 1985 р. є Прем Ватса.
 • Холдинг працює в 40 країнах світу.
 • Інвестиційний портфель становить $39,4 млрд, загальна сума активів складає $65 млрд, загальний акціонерний капітал – $18,4 млрд.
 • Більше інформації тут: https://www.fairfax.ca/

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті