Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Президент має спілкуватися українською під час виконання службових обов’язків – Верховний Суд

Президент має спілкуватися українською під час виконання службових обов’язків – Верховний Суд

Але тільки під час виконання службових обов'язків, передбачених Конституцією.

Президент має спілкуватися українською під час виконання службових обов’язків – Верховний Суд
фото: EPA/UPG

Верховний суд України (ВС) визнав, що Президент зобов’язаний спілкуватися державною мовою під час виконання службових обов’язків. Про це повідомляється на сторінці ВС у фейсбуці.

«Верховний Суд визнав, що Президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою під час виконання службових обов’язків», – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що раніше особа звернулася до суду з позовом, у якому просила визнати протиправним спілкування Президента 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою та зобов’язати його утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території нашої країни при здійсненні повноважень.

Зазначається, що Касаційний адмінсуд у складі ВС відмовив у задоволенні заявлених позивачем вимог у повному обсязі.

«Розглянувши апеляційну скаргу позивача, Велика Палата ВС вказала на те, що під час виконання службових обов’язків Президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою. Водночас за дії, вчинені в межах політичної діяльності, а не під час виконання передбачених Конституцією повноважень, Президент несе політичну, а не юридичну відповідальність», – повідомили у ВСУ.

Тож, враховуючи викладене, Велика Палата ВС закрила провадження у справі, оскільки заявлені позивачем вимоги не підлягають розгляду в порядку адмінсудочинства.

Нагадаємо: у 2019 році пройшов український форум інтернет-діячів iForum-2019, присвячений проблемам розвитку інтернету. 

Виступ Зеленського викликав неоднозначну реакцію суспільства. В соцмережах багато користувачів висловлюють невдоволення, що президент України спілкувався російською мовою, а також вживав різні слова і фрази в розмовному стилі, на зразок «чувак» і «красава».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті