Захворіло у світі
65,277,100
Померло у світі
1,507,323
Вилікувалось у світі
41,988,598
Захворіло в Україні
787,891
Померло в Україні
13,195
Вилікувалось в Україні
397,809
Близький Схід збільшує інвестиції в газові проєкти

Близький Схід збільшує інвестиції в газові проєкти

При цьому скорочуючи інвестиції в нафту, хоча COVID-19 вдарив по цінах на обидва види палива

Близький Схід збільшує інвестиції в газові проєкти
фото www.flickr.com/photos/davehamster/8903470262

Згідно з дослідженням Arab Petroleum Investments (Apicorp), інвестиції в газові проєкти на Близькому Сході й в Північній Африці збільшаться, навіть якщо пандемія COVID-19 знизить попит на паливо.

Як повідомляє Bloomberg із посиланням на дослідження, заплановані або діючі в регіоні газові проєкти принесуть в період з 2020 по 2024 рік близько $211 млрд інвестицій. У своїй попередній інвестиційній перспективі Apicorp підрахувала, що в період з 2019 по 2023 рік витрати на цю галузь складуть $185 млрд.

Розширення виробництва в Катарі, найбільшому експортері зрідженого природного газу, забезпечить заплановані інвестиції в розмірі до $22 млрд, заявила Apicorp.

Країни Близького Сходу планують нові газові проєкти, скорочуючи при цьому інвестиції в нафту, хоча пандемія вдарила по цінах на обидва види палива. Частково це пов'язано з політикою уряду, яка заохочує використання газу для виробництва електроенергії замість більш «брудної» альтернативи сирої нафти.

За словами головного економіста Apicorp Лейла Беналі, боротьба за покупців зрідженого природного газу посилиться в найближчі два-три роки, і деякі виробники можуть віддати перевагу споживати більше газу всередині країни, якщо світові ціни на скраплений природний газ залишаться низькими.

«Ключове питання полягає в тому, як ви заробляєте на газі – експортуєте ви його або споживаєте всередині країни, – сказав Бена. – Компанії потрібно йти туди, де вона може отримати найбільший прибуток від виробленого палива».

Згідно з дослідженням Apicorp, на частку державних компаній і юридичних осіб припадає до 92% інвестицій в газові проєкти регіону.

Раніше повідомлялося, що ЄК оголосила про початок «водневої революції» в енергетиці. За планами, у період 2025-2030 років водень повинен стати головною складовою інтегрованої енергетичної системи. 

Нагадаємо: найбільші світові нафтотрейдери поспішають вкласти мільярди доларів у відновлювальну енергетику, прискорюючи підготовку до значного зсуву в структурі енергоспоживання у світі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті