ЄБРР може прокредитувати реконструкцію автодороги Київ-Одеса і кільцевої Львова

ЄБРР може прокредитувати реконструкцію автодороги Київ-Одеса і кільцевої Львова

ЄБРР може виділити Україні три транші сумарно на 450 млн євро

ЄБРР може прокредитувати реконструкцію автодороги Київ-Одеса і кільцевої Львова
фото: facebook.com/antonyatsenko200

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) може виділити Україні три транші сумарно на 450 млн євро на реконструкцію автодороги Київ-Одеса і завершення будівництва кільцевої об'їзної дороги Львова. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Згідно з повідомленням на сайті банку, затвердження проєкту заплановано на 16 грудня 2020 року.

Перший транш у розмірі до 100 млн євро призначений для ремонту ділянки дороги М-05 Київ-Одеса в Черкаській області, другий транш до 160 млн євро – на фінансування будівництва північної ділянки об'їзної дороги навколо Львова. Третій транш у розмірі до 190 млн євро – під ремонт ділянок дороги М-05 в Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях.

Проєкт здійснюватиме Державне агентство автомобільних доріг України («Укравтодор»). У рамках цього проєкту ЄБРР також буде підтримувати посилення правової та нормативної реформи, спрямованої на розвиток конкурентоспроможного і прозорого сектора будівництва та утримання доріг.

Загальна вартість проєкту – 1,147 млрд євро, із них 450 млн євро кредит ЄБРР, 450 млн євро кредит Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) і 247 млн – кошти «Укравтодору».

Як повідомлялося, траса М-05 – один із пріоритетних проєктів «Укравтодору» на 2020-2022 роки: заплановано її капітальний ремонт на 350 км в Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях і розвиток придорожньої інфраструктури, розміщення сучасних майданчиків відпочинку, майданчиків Weigh- in-Motion і низка заходів безпеки.

Залучення кредиту ЄІБ на 450 млн євро Верховна Рада схвалила в кінці серпня цього року. За ці кошти будуть відремонтовані 314 км автодороги Київ – Одеса в Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях, а також побудовані 35 км північної об'їзної дороги Львова, сказав міністр інфраструктури Владислав Криклій у парламенті.

Нагадаємо: Україна та ЄБРР уклали угоду про запобігання корупції. Передбачається антикорупційна реформа «Укравтодору».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті