Тігіпко подав документи в Нацбанк на купівлю «Промінвестбанку»
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Тігіпко подав документи в Нацбанк на купівлю «Промінвестбанку»

Регулятор розглядатиме заяву до трьох місяців

Тігіпко подав документи в Нацбанк на купівлю «Промінвестбанку»
Бізнесмен і екснардеп Сергій Тігіпко
Фото: УНІАН

Власник «ТАСкомбанку» Сергій Тігіпко надав Національному банку України (НБУ) пакет документів на опосередковану купівлю «Промінвестбанку» через придбання 50% акцій компанії «Фортіфай», якій належать понад 99% акцій банку. Про це FinClub повідомили в Нацбанку.

«Національний банк України отримав пакет документів від громадянина Сергія Тігіпко для погодження опосередкованого набуття (через кіпрську компанію Luregio Limited) істотної участі в ПАТ «Промінвестбанк» у розмірі 99,772644% у статутному капіталі банку», – повідомили FinClub в пресслужбі НБУ.

Регулятор вже почав вивчення цієї заявки.

«Наразі отримані документи для погодження набуття істотної участі зареєстровані та знаходяться на розгляді. За результатами розгляду громадськість буде проінформовано додатково», – наголосили в НБУ.

Відповідь – позитивну чи негативну – НБУ може дати в кінці 2020-го – на початку 2021 року.

«Відповідно до статті 34 закону «Про банки та банківську діяльність» Національний банк України розглядає документи, визначені у цій статті, протягом трьох місяців з дня отримання повного пакета відповідних документів. Під час розгляду пакета документів Національний банк України перевірить відповідність ділової репутації інвестора вимогам, встановленим у нормативно-правових актах Національного банку України, його фінансовий стан та джерела походження коштів», – розповіли в НБУ.

Як повідомляв раніше Mind, кіпрська компанія Luregio Limited подала в Антимонопольний комітет (АМКУ) заявку на придбання 50% акцій компанії «Фортіфай». У березні вона купила 99,77% акцій «Промінвестбанку».

Бенефіціарами «Фортіфай» вказані Лариса Рибенкова та ФК «Фінєвровектор», власниками якого, крім Рибенкової, значаться також Людмила Осикіна та Дмитро Пономарьов.

Осикіна в держреєстрі значиться також одним з бенефіціарів ДП «ТРК «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», яке пов’язують з Коломойським.

Рибенкова та Осикіна також є помічницями народного депутата Олега Дунди з фракції «Слуга народу», який до обрання в парламент був директором ТОВ «А.В.С.», пов’язаного з групою Приват. Також у 2001-2007 роках Олег Дунда працював у «ПриватБанку»

Дунда відомий ще й тим, що подав понад 1 650 із 16 600 правок до антиколомойського закону щодо «ПриватБанку», на прийнятті якого наполягав МВФ та який був покликаний запобігти можливості повернення держбанку під контроль ексвласників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло