Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Люди Тимошенко через ОАСК відновили дозвіл на зведення 9-поверхівки біля Золотих воріт

Люди Тимошенко через ОАСК відновили дозвіл на зведення 9-поверхівки біля Золотих воріт

Суд вирішив, що зазначена гранична висота у 27 м, що дорівнює 9 поверхам, відповідає Генплану

Люди Тимошенко через ОАСК відновили дозвіл на зведення 9-поверхівки біля Золотих воріт
Фото: khuzyurij

Окружний адміністративний суд (ОАСК) визнав протиправним та скасував рішення головного інспектора будівельного нагляду департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) про скасування містобудівних умов та обмежень для проєктування об’єкта «Реконструкція будівлі з приміщеннями супутнього призначення» на вул. Лисенка, 4 у Шевченківському районі. Про це свідчить рішення від 28 вересня, передає видання «Наші гроші».

ТОВ «Центр оцінки та консультацій +» у лютому 2016 року стало власником офісної будівлі (літ. В) площею 141,7 кв. м на вул. Лисенка, 4. У квітні 2019 року фірма отримала в оренду на 15 років ділянку 0,07 га під цією будівлею. А у серпні 2019 року КМДА видала компанії містобудівні умови та обмеження (МУО).

Однак, у листопаді 2019 року головний інспектор будівельного нагляду скасував ці МУО. Він зазначив, що відповідно до Генплану вказана ділянка 0,07 га є територією житлової середньо- та малоповерхової забудови (4-8 поверхів). Водночас у МУО дозволена гранична висота об’єкта – 27 м, що відповідає 9 поверхам, що є вже багатоповерховою забудовою.

Крім того, інспектор вказав, що наміри реконструкції нежитлової будівлі на території житлової забудови не відповідають вимогам Генплану.

Суд рішення інспектора скасував. Суд вказав, що, по-перше, висота у 27 м не є остаточно визначеною, оскільки остаточна висота має бути визначена проєктною документацією на підставі Генплану. А по-друге, у Генплані вказано, що у Центральній планувальній зоні, куди входить ділянка на вул. Лисенка, передбачено обмеження висоти будівель, що споруджуються, не вище 27 м. Відтак, суд дійшов висновку, що зазначена гранична висота у 27 м є такою, що відповідає Генплану.

Також суд зазначив, що єдиним нормативним актом, що визначає поверховість забудови у поєднанні з висотою (27 м = 9 поверхів), є ДБН Б.2.2-12:2019 Планування та забудова територій. Але він набрав чинності 01.10.2019, тобто після того, як Департамент містобудування та архітектури КМДА видав компанії МУО.

Також ОАСК зазначив, що інспектор при скасуванні МУО не врахував можливість зупинення їх дії або видачі припису про усунення виявлених під час перевірки порушень, тобто не дотримано принцип належного врядування.

Відзначимо, що ні ДАБІ України, ні Департамент містобудування та архітектури КМДА відзивів та пояснень до суду не надали. Відтак, суд розглянув справу за наявними матеріалами, поданими компанією.

Власниками ТОВ «Центр оцінки та консультацій +» є Сергій Бородай (50%) та АТ «ЗНВКІФ «Грифон Інвест» і АТ «ЗНВКІФ «Інвест Менеджмент Груп» в інтересах, коштом якого діє ТОВ «КУА «Бізнес-Гарант». Вказані інвестфонди контролюють відповідно депутат Київради від «Батьківщини» Денис Москаль та співзасновниці будівельної компанії Stolitsa Group Владислава Молчанова, яка є одним зі спонсорів партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

На президентських виборах 2019 року Молчанова була довіреною особою кандидата в президенти Юлії Тимошенко по Святошинському району Києва. На місцевих виборах 2020 року до Київради під номер 2 у списку «Батьківщини» йде Віталій Нестор, дружиною якого є Яна Нестор (Коровченко), сестра Сергія Коровченка, якого «Коментарі» називають цивільним чоловіком Молчанової. Яна Нестор та Сергій Коровченко були помічниками нардепа від «Батьківщини» у 2006-2010 рр Андрія Портнова, який при президенті Януковичі був заступником глави Адміністрації президента. Портнов повернувся в Україну після президентських виборів у червні 2019 року.

У свою черг Денис Москаль теж був помічником нардепа Портнова. Цьогоріч він балотується до Київради від «Батьківщини» під номером 3.

Нагадаємо, Mind проаналізував усі будкомпанії, що звели або зводять понад чотири об'єкти в столиці з початку 2016 року, і визначив, які компанії будують ЖК на ділянках з неправильним цільовим призначенням

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті