Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Blue Origin запустила ракету New Shepard для випробування місячної посадкової системи

Blue Origin запустила ракету New Shepard для випробування місячної посадкової системи

На борту ракети встановлено 12 наукових приладів, в тому числі апаратура NASA

Blue Origin запустила ракету New Shepard для випробування місячної посадкової системи

Американська аерокосмічна компанія Blue Origin, заснована главою Amazon Джефом Безосом, у вівторок 13 жовтня здійснила запуск в суборбітальний політ багаторазової ракети New Shepard для випробування компонентів майбутньої місячної посадкової системи, повідомляє Інтерфакс з посиланням на офіційний сайт компанії.

Систему передбачається використовувати для висадки двох американських астронавтів на поверхню Місяця в рамках програми Artemis в 2024 році.

Запуск був здійснений о 16:37 за київським часом з полігону в штаті Техас. Після відділення від носія капсула повинна вийти на висоту близько 100 км, а потім за допомогою парашутів повернеться на Землю. Тим часом ракета-носій повинна зробити автоматичну посадку в вертикальному положенні.

Це вже сьомий запуск даної ракети і 13-й в рамках проекту New Shepard. Попередній успішний політ ракети був здійснений 11 грудня 2019 року.

На борту New Shepard встановлено 12 наукових приладів, в тому числі апаратура NASA, яка буде забезпечувати процес посадки космічного корабля на поверхню Місяця. Це – демонстраційна система датчиків сходження з орбіти, спуску і посадки, які розміщені на зовнішній стороні ракети.

«Експеримент дозволить перевірити, як взаємодіють ці технології (датчики, комп'ютери і алгоритми) у визначенні місця розташування корабля і швидкості при наближенні до Місяця, які дадуть можливість здійснити посадку на поверхню Місяця в межах 100 м від заздалегідь наміченої точки», – повідомляли раніше представники компанії Blue Origin.

В даний час створенням місячного посадкового модуля в рамках контракту з NASA крім Blue Origin займаються також компанії SpaceX і Dynetics. Найкращий з технічних проектів буде використаний для посадки астронавтів на Місяць в 2024 році.

New Shepard складається з ракети-носія і капсули, які є багаторазовими. Капсула розрахована на екіпаж із шести чоловік. Під час випробування в грудні 2019 ракета піднімалася на висоту 104,5 км. Носій здійснив керовану посадку, а капсула повернулася на Землю на парашутах.

У недалекому майбутньому Blue Origin також збирається використовувати свою ракету для суборбітальних туристичних польотів. Однак пілотованого польоту компанія поки що не проводила.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті