Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
Microsoft заявила про зрив масштабної хакерської операції перед виборами в США

Microsoft заявила про зрив масштабної хакерської операції перед виборами в США

В компанії назвали віруси-вимагачі однією з найсерйозніших загроз на виборах

Microsoft заявила про зрив масштабної хакерської операції перед виборами в США
фото Shutterstock

Американська компанія Microsoft повідомила про відключення серверів шкідливої мережі Trickbot, через яку з 2016 року було заражено більше 1 млн комп'ютерних пристроїв у світі. Через цю мережу хакери поширювали програми-вимагачі, влаштовували кібератаки, і вона могла бути використана для підриву виборчого процесу в США, пише Коммерсант з посиланням на прес-службу компанії.

Операція щодо серверів Trickbot була проведена Microsoft у співпраці з телекомунікаційними операторами по всьому світу після отримання дозволу федерального окружного суду на відключення IP-адрес, пов'язаних з серверами Trickbot.

У Microsoft заявили, що тепер Trickbot не зможе запустити шкідливе ПЗ в нові комп'ютери або активізувати таке ПЗ в комп'ютерах, куди воно вже було запущено.

Як зазначає у своїй заяві з цього приводу віце-президент Microsoft Том Берт, «віруси-вимагачі – одна з найсерйозніших загроз для майбутніх виборів».

Шкідливі програми, за його словами, могли бути запущені через Trickbot в комп'ютери зі списками виборців або з даними про результати листопадових виборів, щоб, «захопивши ці системи у певний час, вони могли сіяти через них хаос і недовіру».

При цьому в Microsoft попередили, що оператори Trickbot напевно будуть намагатися відновити свою мережу, і що вони вже довели свою гнучкість і вміння підлаштовуватися під зміни: вони оперативно змінювали тематику листів зі шкідливим ПЗ відповідно до подій, що відбуваються в світі.

Зазначається, що останнім часом вони розсилали листи на тему COVID-19 і пропонували пройти безкоштовний тест на коронавірус або отримати вакцину. При натисканні на посилання в листі користувач завантажував шкідливе ПЗ на своє комп'ютер.

Нагадаємо, Microsoft заявила, що більше половини всіх кібератак у світі здійснює Росія.

Між тим стало відомо, що військові США атакували хакерську мережу російськомовних зловмисників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті