Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
«Ідея Банк» оштрафували на 4 млн через рекламу кредитів «під 0%»

«Ідея Банк» оштрафували на 4 млн через рекламу кредитів «під 0%»

Ця реклама під час перевірки виявилася далекою від реальності

«Ідея Банк» оштрафували на 4 млн через рекламу кредитів «під 0%»
Фото: capital.ua

Антимонопольний комітет (АМКУ) оштрафував «Ідея Банк» на 4 млн гривень через те що банк «забув» вказати додаткові відомості про кредит та реальну ставку під час рекламної кампанії. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Листівки, плакати, сітілайти, банери на сайтах та сторінки друкованих видань інформували громадян про видачу кредитів під «0%» та про «розпродаж» кредитів зі знижкою -50%. Ця інформація є одним із основних факторів, який може вплинути на вибір споживачем цих послуг.

«Однак відповідна рекламна інформація під час перевірки виявилася далекою від реальності. Адже відсоткова ставка за кредитами становить 0,001% річних. Більше того, клієнту потрібно окремо платити щомісячні комісії за обслуговування, за відкриття пакету послуг та обов’язковий страховий внесок», – повідомили в АМКУ.

Також зазначається, що банк в рекламі «забув» вказати максимальну суму, на яку може бути виданий кредит, реальну річну процентну ставку, максимальний строк, на який видається кредит. У АМКУ заявляють, що ця інформація є обов’язковою для оприлюднення, і вона могла значною мірою вплинути на наміри потенційних клієнтів отримати кредит.

Нагадаємо: Зеленський підписав закон, який зобов’язує фінансові установи розкривати повну вартість кредитів, сумою менше мінімальної заробітної плати та строком до одного місяця

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті