Вчасний старт опалювального сезону у 45 містах під загрозою через борги ТКЕ

Вчасний старт опалювального сезону у 45 містах під загрозою через борги ТКЕ

Найгірша ситуація у Луганській області

Вчасний старт опалювального сезону у 45 містах під загрозою через борги ТКЕ
фото: ukrinform.ua

63 підприємства теплокомуненерго (ТКЕ) мають заборгованість і ставлять під загрозу вчасний старт опалювального сезону у 45 населених пунктах. Про це повідомляється на сайті «Нафтогазу».

Зазначається, що найнижчі показники розрахунків за спожитий природний газ мають підприємства ТКЕ Луганської області – 56%, Дніпропетровської області – 71%, Кіровоградської області – 81%, Івано-Франківської області – 82%, Донецької області – 86%.

Згідно з обов'язковими умовами постачання газу, що передбачені постановою Кабміну, ТКЕ необхідно підписати договір з «Нафтогазом» відповідно до законодавства, а також виконати одну з трьох наведених нижче умов:

  • дотримання рівня розрахунків не нижче 90% за усіма укладеними з НАК «Нафтогаз України» договорами (без урахування штрафних санкцій). Для виробника теплової та електричної енергії, управління майном якого здійснює Фонд державного майна, не нижче 60%;
  • укладення та виконання договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ;
  • подання та виконання виробником погодженого виконавчим органом відповідної місцевої ради графіка погашення заборгованості, а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ.

Нагадаємо: міністр фінансів Сергій Марченко прогнозує на цей опалювальний сезон нижчий рівень цін, ніж торік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті