Садовий закликає книгарні Львова не знімати з продажу книгу про справу поета Стуса

Садовий закликає книгарні Львова не знімати з продажу книгу про справу поета Стуса

Обіцяє книгарням допомогу юридичного департаменту Львівської міської ради

Садовий закликає книгарні Львова не знімати з продажу книгу про справу поета Стуса
фото: radiosvoboda.org/Yaroslava Trehubova

Міський голова Львова Андрій Садовий закликає книжкові магазини міста не знімати з продажу книгу Вахтанга Кіпіані про справу українського поета Василя Стуса у зв'язку з рішенням Дарницького райсуду Києва. Про це він повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

«Звертаюсь до українців – зайдіть до книгарень і купіть цю книжку. Це найкращий спосіб продемонструвати своє ставлення до таких заборон. Також звертаюсь до львівських книгарень – не бійтесь і не забирайте книжок з полиць. У випадку виникнення будь-яких питань до вас, юридичний департамент Львівської міської ради допоможе із захистом», – написав Садовий.

Також він вважає, що наявність цієї справи принижує честь і гідність цілої країни.

«Тільки що суд в Києві заборонив поширювати книгу про справу Василя Стуса без дозволу Медведчука. Своїм рішенням суд визнав, що деякі фрази в книзі порушують честь і гідність кума Путіна. Сам факт наявності такої справи, не кажучи вже про таке рішення, принижує честь і гідність усієї країни», – написав мер Львова.

Як повідомлялося, книга «Справа Василя Стуса» вийшла у травні 2019 року. 

Нагадаємо: Медведчук подав позов до суду про захист честі, гідності та ділової репутації й поросив суд заборонити видання та поширення книги «Справа Василя Стуса» і розповсюдження будь-якої інформації про книгу в ЗМІ і в інтернеті та визнати частину інформації, що наведена в книзі, недостовірною, зокрема, дев'ять фраз.

19 жовтня Дарницький райсуд Києва заборонив поширювати надрукований тираж книги без дозволу Медведчука. «Заборонити Кіпіані .... поширювати надрукований тираж книги «Справа Василя Стуса»... до усунення порушеного майнового права Медведчука, заборонити Кіпіані та ТОВ видавництво «Vivat» поширення інформації, пов'язаної з книгою ... в пресі, радіо, по телебаченню, в мережі інтернет та ЗМІ», – йдеться в рішенні Дарницького суду, оприлюдненому в понеділок.

Зокрема, позов задоволено в частині усунення з декількох розділів книги інформації про Медведчука:

«Зобов'язати Кіпіані, ТОВ «Віват» видалити з книги «Справа Василя Стуса» з розділів «Кримінальна справа №5 – книга життя і смерті Василя Стуса», «Чи вбивав адвокат Медведчук Віктор Володимирович поета Стуса» інформацію про особу Медведчука Віктора Володимировича. Заборонити Кіпіані Вахтангу і ТОВ «Віват» поширювати надрукований тираж книги «Справа Василя Стуса» і подальше її тиражування до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука Віктора Володимировича», – додала суддя.

Це рішення ще можна оскаржити протягом 30 днів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті