Фермери просять Європарламент заборонити називати рослинне м'ясо – м’ясом

Фермери просять Європарламент заборонити називати рослинне м'ясо – м’ясом

Вівсяне молоко більше не можна буде називати молоком, якщо в ЄС проголосують за поправки

Фермери просять Європарламент заборонити називати рослинне м'ясо – м’ясом
фото pixabay.com

Європейські фермери звернулися в Європейський парламент з вимогою заборонити магазинам продавати вироби із назвою на зразок «рослинне м'ясо», «рослинне молоко», «вегетаріанський гамбургер» чи «веганська ковбаса». Про це повідомляє «Європейська правда» із посиланням на Reuters.

До Європарламенту надійшли поправки до законопроєкту про сільське господарство, які також забороняють описувати немолочні товари як «подібні» або «схожі» на молоко, масло або сир.

Дебати щодо поправок відбудуться цього тижня.

Фермери кажуть, що ці заходи необхідні для того, щоб не вводити в оману споживачів. Медичні групи, екологи та компанії, що виробляють вегетаріанські продукти, вважають, що це буде кроком назад у досягненні цілей блоку щодо охорони навколишнього середовища та охорони здоров'я.

Крім того, за даними досліджень, лише 4% опитаних купували веганський продукт помилково.

Європарламент не може самостійно накладати зміни, але повинен визначити свою позицію напередодні переговорів із країнами-членами блоку.

Згідно з однією із запропонованих поправок, такі терміни, як стейк, ковбаса, ескалоп і гамбургер, будуть дозволені лише для продуктів, що містять м'ясо.

Європейський суд уже три роки тому заборонив вживати словосполучення «соєве молоко» та «веганський сир». Такі терміни, як молоко, вершки, масло, сир та йогурт, не можна використовувати для немолочних продуктів. Запропонована поправка піде далі, забороняючи продавцям рослинної їжі порівнювати їх з молочними продуктами за допомогою таких слів, як «стиль», «тип», «метод» або «схоже».

Європейська асоціація фермерів Copa Cogeca заявляє, що ЄС повинен покласти край «сюрреалістичним» описам, і що потурання таким термінам, як «вегетаріанський бургер», відкрило скриньку Пандори, яка заплутала споживачів та завдала шкоди фермерам.

Група прихильників рослинної їжі, включаючи виробників Unilever та Ikea, а також Європейську медичну асоціацію, назвала пропозиції «непропорційними та невідповідними поточному клімату».

Раніше повідомлялося, що Європейський Вегетаріанський Союз  планує оскаржити в Брюсселі французький закон, який забороняє використовувати м'ясні назви для вегетаріанських страв.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті