Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
ЄС хоче почати розслідування щодо «золотих паспортів» - тепер на Мальті

ЄС хоче почати розслідування щодо «золотих паспортів» - тепер на Мальті

Більшість не зовсім законно виданих паспортів стосуються росіян

ЄС хоче почати розслідування щодо «золотих паспортів» - тепер на Мальті
фото pixabay.com

Європейська комісія розглядає варіант направити владі Мальти листи з офіційним повідомленням про порушення правил ЄС при реалізації програми надання громадянства в обмін на інвестиції. Про це повідомляє Times of Malta, на яке посилається РБК.

Таке повідомлення є першим кроком до початку розгляду через процедури, які порушують правила Євросоюзу. У Брюсселі вважають, що продаж «золотих паспортів» суперечить базовому розумінню громадянства як вираження особливих відносин відданості, солідарності і справжнього зв'язку між державою та її народом.

Єврокомісія провела юридичний аналіз і дійшла висновку, що продаж громадянства ЄС підриває взаємну довіра держав-членів до рішень один одного про надання громадянства, кажуть джерела видання.

Схожа програма надання громадянства в обмін на інвестиції працювала на Кіпрі. Влада неодноразово проводила розслідування і оголошувала про відкликання виданих паспортів за порушення.

Однак, як повідомлялося, після розслідувань Al Jazeera в країні почався політичний скандал, який призвів до відставки спікера кіпрського парламенту Дімітріса Сіллоріса. Програма була припинена.

У серпні Al Jazeera опублікувала розслідування The Cyprus Papers. У ньому вона розкрила імена росіян, які отримали в 2017-2019 роках так звані «золоті паспорти» Кіпру (отримання громадянства в обмін на інвестиції). Серед 2500 документів, отриманих виданням, близько 1 000 стосувалися росіян.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті