Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Верховний суд передав справу про вклади Суркісів у «ПриватБанку» і законність bail-in у Печерський райсуд

Верховний суд передав справу про вклади Суркісів у «ПриватБанку» і законність bail-in у Печерський райсуд

Офіс прокурора повідомляє, що попередив вибуття ще 28 мільярдів гривень за аналогічними позовами

Верховний суд передав справу про вклади Суркісів у «ПриватБанку» і законність bail-in у Печерський райсуд
Генеральний прокурор Ірина Венедиктова
Фото: фейсбук-сторінка Ірини Венедиктової

Велика палата Верховного суду (ВС) передала до Печерського районного суду Києва справу за позовом сім'ї Суркісів, в якому вони оскаржують ухвалу їх центробанком пов'язаними з «ПриватБанком» особами та обмін їхніх коштів у банку (на суму понад 1 млрд грн) на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн, повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

«Офіс Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді 1 млрд грн активів держави в справі АТ КБ «ПриватБанк» та фактично попередив вибуття ще 28 млрд грн за аналогічними позовами. І ми продовжимо боротися за збереження цих коштів у Печерському районному суді, куди було передано цю справу», – написала вона у фейсбуці в понеділок.

Інтерфакс-Україна повідомляє, що текст рішення Верховного суду від 15 липня 2020 року, яким він частково задовольнив касаційну скаргу Національного банку України (НБУ), Кабінету міністрів і ПриватБанку, підтвердивши законність bail-in, був опублікований 22 вересня, а 23 вересня за клопотанням представників Суркісів справа була передана до Печерського райсуду.

Джерело стверджує, що представники Суркісів подали клопотання про переведення справи до Печерського райсуду до публікації тексту рішення суду, тоді як «ПриватБанк» подав заяву про відсутність підстав такого направлення за кілька днів після його публікації.

Він також пояснив, що коли Верховний суд закриває провадження у зв'язку з непідсудністю справи судам попередніх інстанцій, то за клопотанням сторони він може направити цю справу до суду, якому вона підсудна.

Як повідомлялося, 15 липня 2020 року Велика палата ВС частково задовольнила касацію НБУ, Кабміну і «ПриватБанку», скасувавши постанову Окружного адмінсуду Києва та ухвалу Київського апеляційного суду від 2017 року про скасування ухвали Нацбанком Суркісів пов'язаними з «ПриватБанком» особами та визнання недійсною процедури bail-in.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію Нацбанку і колишніх акціонерів «ПриватБанку», прийняв рішення про націоналізацію цієї фінустанови й влив у його капітал понад 155 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті