Верховний суд передав справу про вклади Суркісів у «ПриватБанку» і законність bail-in у Печерський райсуд
Офіс прокурора повідомляє, що попередив вибуття ще 28 мільярдів гривень за аналогічними позовами

Велика палата Верховного суду (ВС) передала до Печерського районного суду Києва справу за позовом сім'ї Суркісів, в якому вони оскаржують ухвалу їх центробанком пов'язаними з «ПриватБанком» особами та обмін їхніх коштів у банку (на суму понад 1 млрд грн) на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн, повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.
«Офіс Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді 1 млрд грн активів держави в справі АТ КБ «ПриватБанк» та фактично попередив вибуття ще 28 млрд грн за аналогічними позовами. І ми продовжимо боротися за збереження цих коштів у Печерському районному суді, куди було передано цю справу», – написала вона у фейсбуці в понеділок.
Інтерфакс-Україна повідомляє, що текст рішення Верховного суду від 15 липня 2020 року, яким він частково задовольнив касаційну скаргу Національного банку України (НБУ), Кабінету міністрів і ПриватБанку, підтвердивши законність bail-in, був опублікований 22 вересня, а 23 вересня за клопотанням представників Суркісів справа була передана до Печерського райсуду.
Джерело стверджує, що представники Суркісів подали клопотання про переведення справи до Печерського райсуду до публікації тексту рішення суду, тоді як «ПриватБанк» подав заяву про відсутність підстав такого направлення за кілька днів після його публікації.
Він також пояснив, що коли Верховний суд закриває провадження у зв'язку з непідсудністю справи судам попередніх інстанцій, то за клопотанням сторони він може направити цю справу до суду, якому вона підсудна.
Як повідомлялося, 15 липня 2020 року Велика палата ВС частково задовольнила касацію НБУ, Кабміну і «ПриватБанку», скасувавши постанову Окружного адмінсуду Києва та ухвалу Київського апеляційного суду від 2017 року про скасування ухвали Нацбанком Суркісів пов'язаними з «ПриватБанком» особами та визнання недійсною процедури bail-in.
Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію Нацбанку і колишніх акціонерів «ПриватБанку», прийняв рішення про націоналізацію цієї фінустанови й влив у його капітал понад 155 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].