Intel продає черговий непотрібний актив за $9 млрд

Intel продає черговий непотрібний актив за $9 млрд

Компанія продає свій бізнес з виробництва флеш-пам'яті NAND концерну SK Hynix

Intel продає черговий непотрібний актив за $9 млрд
фото www.flickr.com/photos/mmatting/582467906

Американський виробник мікросхем Intel продовжує консолідувати свій портфель продуктів і послуг, позбавляючись від непотрібних активів. Як повідомляє Bloomberg, Intel продає свій бізнес з виробництва флеш-пам'яті NAND корейському концерну SK Hynix.

Фінансова вартість угоди – до $9 млрд. Сума буде перерахована у вигляді двох платежів від SK Hynix на користь Intel. Перший переказ складатиме $7 млрд і буде виплачений після отримання необхідних дозволів від регулюючих органів обох країн.

Якщо все піде за планом, угода буде закрита в березні 2025 року, тоді ж планується останній платіж в розмірі $2 млрд.

SK Hynix завдяки угоді отримає контроль над підрозділом з виробництва флеш-пам'яті NAND, включно із випуском твердотільних накопичувачів і пов'язаної з ними інтелектуальної власності.

У продаж також входить великий виробничий об'єкт американської компанії в Китаї. Відповідно до угоди, Intel продовжить виробництво модулів пам'яті NAND на заводі в Деліане (Північно-Східний Китай) до завершення угоди.

Агентство наголошує, що Hynix не купуватиме підрозділ Optane, який розробляє чіпи, які можуть постійно зберігати дані і зчитувати та писати швидше, ніж NAND.

Citigroup консультує Hynix по угоді, а Bank of America – Intel. Угода може дозволити Hynix обігнати Kioxia, дочірню компанію Toshiba Corp. – на ринку флеш-пам'яті, говорить аналітик Bloomberg Intelligence Антея Лай.

Угода консолідує ринок пам'яті NAND, і, за даними Bloomberg Intelligence, Samsung, SK Hynix і Kioxia принесуть більше 70% виручки, що допоможе відновити ціни на NAND і скоротити втрати.

Нагадаємо: раніше цього місяця стало відомо, що один з найбільших у світі виробників інтегральної техніки AMD заявив про свій намір придбати конкурента Xilinx за $30 млрд. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті