Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Fitch підтвердило рейтинг чотирьох українських держбанків

Fitch підтвердило рейтинг чотирьох українських держбанків

Рейтинги стійкості (VR) і підтримки (SRF) ПриватБанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку також підтверджені на «b» і «B» відповідно

Fitch підтвердило рейтинг чотирьох українських держбанків
фото www.flickr.com/photos/solvencyiiwire/7641754754

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило на рівні «B» зі стабільним прогнозом довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті чотирьох українських держбанків – ПриватБанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку.

Як йдеться в повідомленні агентства, Fitch також підтвердило рейтинги стійкості (VR) всіх чотирьох банків на їх поточних рівнях та рейтинги підтримки (SRF).

Підтвердження РДЕ, рейтингів стійкості і рівнів підтримки всіх чотирьох державних банків відображає думку Fitch про потенційну підтримку, яку ці банки можуть отримати від уряду України в разі необхідності. Стабільний прогноз по РДЕ відображає прогноз по суверенному рейтингу. РДЕ ПриватБанку також підкріплені його автономним профілем, що відображено в його рейтинговою оцінкою «b», йдеться у повідомленні.

На думку Fitch, схильність української влади надавати підтримку всім чотирьом банкам залишається високою з урахуванням їх повної власності держави (за винятком Укргазбанку з 95%), системної значущості (більше для ПриватБанку і Ощадбанку, враховуючи їх 32% і 19% ринкових часток в депозитах фізичних осіб, відповідно), рекордної підтримка капіталу, наданої різними урядами, і підтримку акціонерного капіталу після націоналізації ПриватБанку. Однак можливості влади надавати підтримку обмежені, особливо в іноземній валюті, про що свідчить рівень рейтингу України, наголосило агентство.

В повідомленні вказується, що державна власність ПриватБанку є нестратегічною, оскільки вона є результатом порятунку під керівництвом держави, а не цілей політики, і влада планує продати контрольний пакет акцій банку, можливо, за допомогою IPO, в середньостроковій перспективі.

«На наш погляд, навіть коли банк приватизований, висока системна значущість ПриватБанку все одно призведе до сильного стимулу для влади надавати підтримку», – додає Fitch.

Підтвердження національних рейтингів на рівні «AA (ukr)» зі «Стабільним» прогнозом всіх чотирьох банків відображає їх незмінну кредитоспроможність у порівнянні з аналогічними банками в Україні.

Раніше цього місяця Fitch Ratings присвоїло планованому випуску єврооблігацій (LPN) НАК «Нафтогаз України», емітентом яких виступає Kondor Finance plc, очікуваний пріоритетний незабезпечений рейтинг «B (EXP)» з рейтингом зворотності активів (RR) «RR4».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті