У НБУ назвали основні ризики для макрофінансової стабільності

У НБУ назвали основні ризики для макрофінансової стабільності

Ключовим з них є триваліший термін і поглиблення пандемії коронавірусу та посилення карантинних заходів

У НБУ назвали основні ризики для макрофінансової стабільності
фото: bank.gov.ua

Національний банк України (НБУ) заявив, що ключовим ризиком для макрофінансової стабільності, як і раніше, є триваліший термін і поглиблення пандемії коронавірусу та посилення карантинних заходів. Про це повідомляється на сайті НБУ.

За його словами, актуальними також залишаються інші ризики:

  • негативний вплив судових рішень на макрофінансову стабільність;
  • ескалація військового конфлікту на сході країни чи її кордонах;
  • збільшення волатильності світових цін на продукти харчування з огляду на глобальні зміни клімату та ризик посилення протекціонізму у світі.

У Нацбанку також підкреслили, що співпраця з МВФ є базовою передумовою для повноцінного фінансування дефіциту державного бюджету.

«Натомість значне відтермінування або призупинення виконання зобов'язань перед МВФ може не тільки сповільнити економічне відновлення, але й суттєво погіршити інфляційні та девальваційні очікування. Результативний діалог з міжнародними партнерами є запорукою для збереження макрофінансової стабільності. Співпраця з МВФ дасть змогу й надалі виконувати зовнішні зобов’язання України і збільшити її міжнародні резерви до 29-30 млрд дол. США у наступних роках», – наголосили в НБУ.

Нещодавно Шевченко заявив, що український банківський сектор продемонстрував високу стійкість в умовах пандемії COVID-19.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті