Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
У Польщі пройшли масові протести проти заборони абортів

У Польщі пройшли масові протести проти заборони абортів

Рішення суду привітав президент Польщі, а також вищі ієрархи польської Католицької церкви

У Польщі пройшли масові протести проти заборони абортів
фото АР

У кількох містах Польщі пройшли протести проти жорсткості законодавства щодо абортів, передає Duetsche Welle.

У Варшаві ввечері в п'ятницю, 23 жовтня, в марші, який почався біля будівлі Конституційного суду, взяли участь кілька тисяч чоловік, багато з них несли запалені свічки і чорні парасольки і скандували: «Садисти, ми прийдемо за вами» і «Це означає війну». Протестувальники несли, серед іншого, транспаранти з написами «Зрозумійте, праві: це моя матка» і «На ваших мантіях кров».

Масові протести пройшли також у Вроцлаві.

Напередодні, 22 жовтня, Конституційний суд Польщі визнав антиконституційним закон, що дозволяє проведення аборту в разі серйозної і незворотної інвалідності плода або його невиліковного захворювання.

Після вердикту суду в той же день у Варшаві вийшли на вулиці близько тисячі чоловік.

Біля будинку, де живе голова правлячої націонал-консервативної партії «Закон і справедливість» (PiS) Ярослав Качинський, відбулися сутички з поліцією.

«Вчорашнє рішення суду означає тотальну заборону на аборти, тому що 98% легальних абортів в Польщі проводяться через вади розвитку плоду», – заявила глава польської неурядової організації «Федерація жінок і планування сім'ї» Крістіна Кацпура.

Рішення суду привітав президент Польщі Анджей Дуда, а також вищі ієрархи польської Католицької церкви.

У Польщі з 1993 року діє закон про аборти, який вважається одним із найсуворіших у Європі. В даний час він дозволяє штучно перервати вагітність у випадку, коли вона ставить під загрозу життя або здоров'я матері або є наслідком зґвалтування або інцесту.

Після рішення КС, пороки в розвитку плода більше не є приводом для законного аборту. Лікарям, які роблять аборти всупереч чинному припису, може загрожувати тюремний термін від шести місяців до восьми років.

Підготовку поправок в польське законодавство щодо абортів ініціював фонд «Життя і сім'я». Як йдеться на сайті фонду, громадянський проект «Зупинити аборт», в рамках якого були розроблені відповідні поправки, «усуває євгенічну передумову, яка на практиці означає відбір і дозвіл на вбивство дітей з підозрами на хвороби або інвалідність».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті