Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Google, Facebook і Twitter просять ЄС захистити їх від наслідків за видалення незаконного контенту

Google, Facebook і Twitter просять ЄС захистити їх від наслідків за видалення незаконного контенту

Є юридичні тонкощі щодо самостійного видалення матеріалів на платформі

Google, Facebook і Twitter просять ЄС захистити їх від наслідків за видалення незаконного контенту
фото Shutterstock

Асоціація EDiMA (входять Google, Facebook, Twitter, Airbnb, TikTok та інші) звернулася до влади Євросоюзу з проханням змінити законодавство, що регулює видалення нелегального контенту в інтернеті, передає vc.ru.

Організація закликає забезпечити компаніям правовий захист, який дозволить «активно діяти» для видалення незаконного контенту без ризиків понести відповідальність за це.

Поточні правила ЄС захищають платформи від відповідальності за публікації, якщо тільки компанії не знають про незаконний контент – наприклад, видаляють його після скарги користувача, уточнює Bloomberg. Компанії побоюються, що добровільне видалення контенту за допомогою алгоритмів може розглядатися ЄС як обізнаність про незаконні матеріали на сайтах і спричинити санкції.

В асоціації в якості прикладу навели принцип «доброго самаритянина», який діє в США: він стимулює учасників ринку самостійно боротися з нелегальним або шкідливим контентом без ризику понести відповідальність. Однак в ЄС слід розробити механізм, який захищав би свободу слова та інші цінності, відзначили в EDiMA.

«Підхід до захисту свободи слова в ЄС відрізняється від американського. Тому і наш підхід має відрізнятися, щоб базуватися на європейських цінностях і законах. Потрібно встановити чіткі межі юридичного захисту компаній, щоб захистити свободу слова і уникнути надмірних дій з боку компаній», – зазначив Сіада Ель-Рамла, гендиректор EDiMA.

За даними Bloomberg, ЄС поки не планує повністю знімати відповідальність з інтернет-компаній, які самостійно борються з нелегальним контентом. Також влада може зобов'язати компанії ввести систему попереджень користувачів і регулярно публікувати звіти про боротьбу з інформацією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті