Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
ООН: зміни клімату призведуть до голоду в Африці

ООН: зміни клімату призведуть до голоду в Африці

Повені, посухи, спека та сарана б’ють по сільському господарству, яке є основою економіки Африки

ООН: зміни клімату призведуть до голоду в Африці
фото www.flickr.com/photos/39703425@N03/4444543675

Повені, посухи, більш спекотна погода і навала пустельної сарани, які усі є наслідками зміни клімату, сильно б'ють по Африці, а особливо по продовольчим запасам, економіці та здоров'ю регіону. Про це повідомило кліматичне агентство ООН, передає Reuters.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), на континенті з населенням у 1,2 млрд людей температура підвищується зі швидкістю такою ж, як в інших регіонах світу, однак Африка надто вразлива для потрясінь.

Експерти наголосили, що підвищення температури знижує врожайність, а сільське господарство – це основа економіки Африки.

«До середини цього століття це позначиться на основних зернових культурах, які вирощуються в Африці, – йдеться у звіті ВМО.

Організація спрогнозувала зниження врожайності на 13% в Західній і Центральній Африці, на 11% в Північній Африці та на 8% в Східній і Південній Африці.

За заявою ВМО, африканські країни, як правило, мають низький рівень доходів і погано підготовлені до реагування на це та інші наслідки зміни клімату.

У ній зазначається, що стихійні лиха, такі як циклони «Ідай» і «Кеннет», що обрушилися на три країни на півдні Африки в 2019 році, підкреслили вразливість регіону. Циклони змусили понад два млн осіб залишити свої будинки і знищили півмільйона гектарів посівів в Мозамбіку.

Тим часом в районах, схильних до посухи, включаючи Сахель в Західній Африці, число тих, хто недоїдає з 2012 року підскочила на 45%, повідомляє організація.

В районі Африканського Рогу кількість опадів нижче середнього в 2018 і 2019 роках призвела до гіршого збору врожаю зернових в Сомалі з моменту початку рекордів в 1995 році і неврожаїв в сусідній Кенії. Далі були повені. В кінці 2019 року в Сомалі, Кенії, Ефіопії та Танзанії було зареєстровано як мінімум удвічі більше середньої сезонної кількості опадів.

Дощ сприяв зростанню посівів, але також став джерелом сарани, яка з січня зжерла посіви на сотнях тисяч гектарів землі в цих країнах.

Наразі найбільше страждають найбідніші верстви населення.

Загальний ВВП Африки впаде на 2,25%-12,12% у міру підвищення температури, згідно з дослідженням «довгострокового впливу», цитованому у звіті. У ньому не вказано часовий період для прогнозу.

Більш тепла і волога погода також краще підходить для комах, що переносять лихоманку денге, малярію і жовту лихоманку.

Нагадаємо: експерти спрогнозували, що світ наближається до безпрецедентної продовольчої кризи через COVID-19.

Згідно з дослідженням, ліквідація голоду до 2030 року буде коштувати $330 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті