В Білорусі запустили додаток «Червона кнопка», який сповістить про затримання

В Білорусі запустили додаток «Червона кнопка», який сповістить про затримання

Apple довго не давала дозволу на запуск програми і вимагала листи від правозахисних організацій

В Білорусі запустили додаток «Червона кнопка», який сповістить про затримання
фото DR

Розробник  мобільного додатку «Червона кнопка» Олександр Літреєв повідомив про початок співпраці з білоруським правозахисним центром «Весна». У разі затримання міліцією при натисканні «кнопки» геолокація і дані особи, яка звертається по допомогу, будуть відправлені правозахисникам, а також контактам, які людина сама вибере (родичі, друзі і т.д.).

За відсутності інтернету інформація про затримання буде відправлена за допомогою SMS. Залежно від ступеня проблеми, потерплим буде надаватися  допомога юристів.

Вперше цей додаток з'явився Росії в 2017 році, коли проходили протести Олексія Навального. Зараз же виходить оновлена версія не тільки для Росії, а і для Білорусі.

Компанія Apple довгий час не давала дозволу на запуск цієї програми і вимагала листи від правозахисних організацій. Однак вчора засновник проекту Олександр Літреєв написав в своєму телеграм-каналі, що з ним зв'язалися співробітники Apple з Купертіно і повідомили, що додаток «Червона Кнопка» було допущено в App Store.

Раніше творець проекту Олександр Літреєв покинув Росію через переслідування з боку влади і зараз знаходиться в Європі.

«Тож можна не турбуватися, що ваші дані або геолокація потраплять в погані руки. На території ЄС діє найсуворіший в світі закон про захист персональних даних», – вказано в повідомленні на сайті проекту.

Функціонал програми постійно розширюється. Так, планується введення екстрених повідомлень про небезпеку на конкретній території.

Розробники просять не зловживати кнопкою і не натискати її «заради інтересу». «У разі помилкового виклику ваш додаток може бути заблоковано», – попереджають вони.

Нагадаємо, 25 жовтня в Білорусі пройшла акція протесту, яка виявилася наймасштабнішою за останній місяць. За різними оцінками, в ній брало участь від 100 до 200 тисяч чоловік. За даними МВС за порушення законодавства про масові заходи затримано 523 особи (з них в Мінську – 160), до розгляду в суді справ про адміністративні правопорушення в СІЗО перебувають 352 особи.

Вранці наступного дня, 26 жовтня, стало відомо про страйки на Атланті, Мінському заводі колісних тягачів, Мінському тракторному заводі, на Гродно Азот, Белкоммунмаш, інших заводах. Страйкують студенти, будівельники і працівники сфери послуг. Страйки по всій країні тривають і сьогодні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті