Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Україна і Франція найближчим часом можуть підписати угоду про співпрацю в залізничній сфері - Аваков

Україна і Франція найближчим часом можуть підписати угоду про співпрацю в залізничній сфері - Аваков

Обговорили постачання електричних локомотивів з частковою локалізацією їх виробництва і технічного обслуговування в Україні

Україна і Франція найближчим часом можуть підписати угоду про співпрацю в залізничній сфері - Аваков
фото: mvs.gov.ua

Україна і Франція в рамках Змішаної міжурядової комісії з економічного співробітництва найближчим часом можуть вийти на підписання угоди. Про це заявив глава української сторони комісії, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, повідомляється на сайті МВС України.

«Ми довго напрацьовували деталі спільного з французькою стороною проєкту і найближчим часом можемо вийти на підписання міжурядової угоди, яка повністю задовольнятиме потреби України. Зокрема з урахуванням вимог, поставлених президентом України в частині локалізації виробництва на українських підприємствах», – заявив Аваков на зустрічі з генеральним виконавчим директором компанії ALSTOM Анрі Пупар-Лафаржем у вівторок.

Зазначається, що на зустрічі за участю посла Франції в Україні Етьєна де Понсена і гендиректора «Укрзалізниці» Володимира Жмака сторони обговорили перспективи реалізації проєкту постачання електричних локомотивів ALSTOM з частковою локалізацією їх виробництва і технічного обслуговування в Україні.

«Ми маємо дуже застарілий парк локомотивів і нам стратегічно необхідно його оновлювати. На даному етапі ми зацікавлені в 50-ти двосистемних електровозах, здатних транспортувати від 5500 до 6000 тонн вантажу. Ці локомотиви потрібні нам з довгостроковою системою технічного обслуговування і локалізацією виробництва в Україні. На другому етапі ми зацікавлені отримати односистемні локомотиви», – повідомив під час переговорів Жмак.

Пупар-Лафарж у свою чергу запевнив, що компанія ALSTOM зможе бути надійним і довгостроковим партнером для «Укрзалізниці» і України.

«На ринку ми працюємо вже багато років, і можемо задовольнити потреби «Укрзалізниці». ALSTOM має досвід роботи на ринках з локалізацією виробничих і сервісних потужностей. Це підсилює нашу кооперацію і створює нові робочі місця. Зокрема, ми так працюємо в Казахстані і Південній Африці», – розповів він.

Де Понсен зазначив, що за останні два роки з урахуванням активної реалізації вертолітного (Airbus Helicopters) і корабельного (Осеан) проєктів МВС України, гуманітарного проєкту поліпшення водопостачання Маріуполя з перспективою його поширення на Луганщину, загальна вартість всіх економічних програм співпраці між Україною і Францією становить 800 млн євро.

Раніше повідомлялося, що міністр інфраструктури Владислав Криклій вважає, що «Укрзалізниця» після покращення фінансової ситуації в компанії має повернутися до співпраці з Deutsche Bahn.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті