У Раді Європи закликають припинити зловживання судовими позовами проти журналістів

У Раді Європи закликають припинити зловживання судовими позовами проти журналістів

Це негативне явище отримало назву «стратегічні позови проти участі у публічному житті»

У Раді Європи закликають припинити зловживання судовими позовами проти журналістів
фото: ukrinform.ua

Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович закликала посилити зусилля у боротьбі із поданням надмірної кількості судових позовів проти журналістів з метою перешкоджання діяльності та залякування представників ЗМІ. Про це повідомляє «Укрінформ».

«У деяких країнах окремі заможні й впливові особи застосовують показові судові позови з метою цензурування, залякування та здійснення надзвичайного тиску на критику. Ця проблема існує давно, але набула особливого посилення і розповсюдження останніми місяцями», – констатувала комісар з прав людини.

Міятович нагадала, що це негативне явище отримало назву «стратегічні позови проти участі у публічному житті» (Strategic Lawsuits against Public Participation, SLAPPs). Воно найбільше стосується журналістів, активістів, захисників.

Комісар РЄ навела приклади, що в країнах-членах Ради Європи щодо журналістів-розслідувачів можуть бути десятки і навіть більше сотні позовів, пов’язаних з професійною діяльністю.

Вона зазначила, що подання такої кількості судових позовів проти представників ЗМІ є зловживанням з боку заявників, спрямованим на блокування критики.

«SLAPPs є великою зростаючою загрозою для права на свободу висловлювань у багатьох країнах-членах Ради Європи. У загальному вимірі це також спотворює судову систему і верховенство права», – заявила Міятович.

Комісар РЄ з прав людини наголосила, що уряди, журналісти, правозахисники і громадянське суспільство повинні рішуче протистояти цій проблемі.

Нагадаємо: «Леогеймінг» хоче притягнути видання Mind.ua до відповідальності за правду.

Раніше повідомлялося, що незалежна журналістка-розслідувачка Любов Величко, з якою регулярно співпрацює Mind, почала отримувати погрози

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті