Китай хоче припинити продаж нових традиційних авто до 2035 року

Китай хоче припинити продаж нових традиційних авто до 2035 року

У планах, щоб усі нові авто були екологічно чистими «автомобілями на новій енергії»

Китай хоче припинити продаж нових традиційних авто до 2035 року
фото www.flickr.com/photos/scythes/5621912142

Китай планує, щоб всі нові автомобілі, які продаватимуться після 2035 року, були екологічно чистими «авто на новій енергії». Як повідомляє Nikkei Asia, ці плани були оголошені в майбутній дорожній карті для транспортних засобів на нових джерелах енергії і будуть регулюватися Міністерством промисловості та інформаційних технологій Китаю.

Згідно з планами, до 2035 року 50% нових автомобілів, що продаються в країні, будуть електричними, гібридними або на паливних елементах, а 50% нових автомобілів будуть звичайними гібридами, які, як і раніше, використовуватимуть бензин.

Наразі до категорії «автівок на новій енергії» входять плагін-гібриди, електрокари і автомобілі на паливних елементах. Електромобілі складають 5% ринку нових автомобілів Китаю, але це далеко не 50%, яких якого Китай хоче досягти до 2035 року, наголошує видання.

Решта 50% нових автомобілів як і раніше будуть звичайними (не плагін) гібридами. Китай планує поступово відмовлятися від негібридних автомобілів з бензиновим двигуном в наступні 15 років. Країна також розраховує припинити виробництво негібридних автомобілів з бензиновим двигуном до 2035 року, що може допомогти змусити інші країни відмовитися від бензину.

Видання зазначає, що звичайні гібриди отримують 100% енергії від спалювання бензину. У них немає іншого зовнішнього джерела енергії. На відміну від транспортних засобів з живленням від електромережі, їх не можна зробити чистішими шляхом переходу на більш чисту електромережу, оскільки їх не можна заряджати зовнішніми засобами.

Вони дійсно більш ефективно використовують бензин, скорочуючи один з основних способів втрати енергії автомобілями – через гальмування – але вони як і раніше будуть спалювати бензин протягом всього терміну служби, який може тривати 10 або 20 років.

Дорожня карта Китаю з'явилася слідом за оголошенням Каліфорнії минулого місяця про заборону продажу нових традиційних автомобілів після 2035 року.

Нагадаємо: раніше цього місяця Сі Цзіньпін оголосив про свої кліматичні амбіції, згідно з якими, в кінцевому підсумку Китаю доведеться відмовитися від найбруднішого викопного палива, яке наразі забезпечує більшу частину енергії країни й забезпечує 3,5 млн людей робочими місцями.

Як повідомлялось, на початку жовтня Європарламент схвалив посилення цільових показників, згідно з якими до 2030 року викиди парникових газів в ЄС повинні скоротитися на 60% у порівнянні з обсягами 1990 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті