Центробанки вперше за десятиліття продають золото

Центробанки вперше за десятиліття продають золото

Таким чином центральні банки розраховують пом'якшити удар від пандемії коронавірусу

Центробанки вперше за десятиліття продають золото
фото pixabay.com

Центральні банки вперше з 2010 року почали продавати золото. Як повідомляє Bloomberg, деякі країни-виробники вирішили скористатись з майже рекордних цін, щоб пом'якшити удар від пандемії коронавірусу.

Згідно зі звітом Всесвітньої ради по золоту (WGC), чисті продажі в ІІІ кварталі склали 12,1 тонни злитків в порівнянні з покупкою 141,9 тонни роком раніше. Продажі здійснювали Узбекистан і Туреччина, в той час, як ЦБ Росії також оголосив про перший квартальний продаж за 13 років.

«Не дивно, що в даних обставинах банки можуть звернути увагу на свої золоті резерви, – сказала Луїза Стріт, провідний аналітик WGC. – Практично всі продажі здійснюються банками, які купують у внутрішніх джерел, користуючись високою ціною на золото в той час, коли вони зазнають фінансових труднощів».

У ІІІ кварталі центральні банки Туреччини і Узбекистану продали 22,3 тонни і 34,9 тонни золота відповідно.

За даними WGC, золото виросло до рекордного рівня протягом кварталу, навіть пори те, що загальний попит на злитки впав на 19% в річному вираженні до найнижчого рівня з 2009 року. Це зниження відбулося через те, що попит на ювелірні вироби в Індії впав удвічі, також знищилося споживання ювелірних виробів в Китаї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло