Рішення КС створює серйозну проблему для відносин з міжнародними партнерами — Кулеба

Рішення КС створює серйозну проблему для відносин з міжнародними партнерами — Кулеба

Він обіцяє, що українці вже «незабаром побачать конкретні кроки у цьому напрямку»

Рішення КС створює серйозну проблему для відносин з міжнародними партнерами — Кулеба
Фото: пресслужба міністерства закордонних справ України.

Рішення Конституційного суду щодо скасування статті про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення створює серйозну проблему для відносин України з міжнародними партнерами. Про це на брифінгу заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Учорашнє рішення Конституційного Суду створює серйозну проблему, проблему не лише для внутрішнього розвитку України, але і для наших відносин з партнерами, які сприяли створенню антикорупційної інфраструктури в Україні», – сказав він.

Водночас Кулеба запевнив, що президент і уряд, у тому числі МЗС, «абсолютно рішуче і принципово» налаштовані на подолання наслідків проблеми, створеної рішенням Конституційного Суду. Він обіцяє, що українці вже «незабаром побачать конкретні кроки у цьому напрямку».

Нагадаємо: Конституційний суд (КС) 28 жовтня оприлюднив рішення за поданням народних депутатів від «Опозиційної платформи – За життя» і «За майбутнє» щодо незаконного збагачення і повноважень антикорупційних органів.

У ньому йдеться про те, що суд визнав неконституційними низку статей закону «Про запобігання корупції», які визначають повноваження НАЗК, а також статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за незаконне збагачення.

Через це рішення Зеленський терміново скликає РНБО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті