Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Суд призупинив розгляд апеляції ПриватБанку в справі про виплату компаніям Суркісів $350 млн

Суд призупинив розгляд апеляції ПриватБанку в справі про виплату компаніям Суркісів $350 млн

До завершення перегляду Верховним судом справи по суті

Суд призупинив розгляд апеляції ПриватБанку в справі про виплату компаніям Суркісів $350 млн
фото: ukrinform.ua

Київський апеляційний суд в четвер за власною ініціативою призупинив до завершення перегляду Верховним судом справи по суті розгляд апеляційної скарги ПриватБанку на ухвалу судді Печерського райсуду Сергія Вовка про примусове виконання рішення цього ж суду від 2017 року про зобов'язання банку обслуговувати депозити компаній братів Суркісів, заборгованість за якими позивачі оцінюють в $ 350 млн. Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Суд за власною ініціативою призупинив розгляд апеляційної скарги до завершення перегляду справи Верховним судом», – повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у пресслужбі ПриватБанку.

У пресслужбі також зазначили, що суд відхилив клопотання ПриватБанку про призупинення дії ухвали Печерського райсуду Києва про виплату банком компаніям Суркісів $ 350 млн.

Як повідомляли раніше агентству «Інтерфакс-Україна» в пресслужбі ПриватБанку, банк подав клопотання про призупинення рішення з огляду на зупинки Верховним судом дії рішення Печерського райсуду по суті від 2017 року про зобов'язання банку обслуговувати депозити офшорів Суркісів.

Нагадаємо: 2 вересня 2020 року, суддя Печерського райсуду Києва Вовк повністю задовольнив заяву компаній братів Суркісів про порядок виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання ПриватБанку обслуговувати їх депозити, розмішені до націоналізації банку на рахунках його кіпрської філії, і цей порядок передбачає стягнення цих коштів на користь позивачів. Загальна сума вимог до банку, визначена судом, становить $347,374 млн (з них близько $102 млн – відсотки, нараховані за ставкою 13% річних).

Суд також санкціонував примусове списання коштів і (або) арешт майна ПриватБанку в разі відмови виплачувати компаніям братів Суркісів зазначену суму.

Згідно з позицією ПриватБанку, відповідні договори компаній Суркісів на сьогодні вважаються виконаними, оскільки у 2016 році при проведенні націоналізації вони були обміняні на акції додаткової емісії.

Верховний суд передав справу про вклади Суркісів у «ПриватБанку» і законність bail-in у Печерський райсуд

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті