Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Рішення КС заблокувало розподіл фінансів політичним партіям – голова НАЗК

Рішення КС заблокувало розподіл фінансів політичним партіям – голова НАЗК

Наразі майже всі повноваження НАЗК, крім просвітницької роботи, заблоковані

Рішення КС заблокувало розподіл фінансів політичним партіям – голова НАЗК
фото: nazk.gov.ua

Голова Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков заявив, що рішення Конституційного суду (КС) щодо антикорупційного законодавства майже повністю заблокувало роботу агентства, через що воно не може провести обовʼязкову перевірку для розподілення фінансів політичним партіям. Про це повідомляє «Бабель».

Новіков зазначив, що через рішення КС агентство зараз може лише писати антикорупційну стратегію та проводити роз’яснювальну, інформаційну й просвітницьку роботи. Всі інші повноваження практично заблоковані.

«Наприклад, заблокували розподіл фінансів політичним партіям, в тому числі партії «ОПЗЖ», яка виступила ініціатором цього рішення КС. Закон вимагає, щоб ми перевірили фінансовий звіт партії, для цього маємо витребувати документи. А тепер ми не можемо цього зробити. Отже, партії не отримають фінансування за третій і четвертий квартали цього року. Це збереже платникам податків суттєві кошти», – сказав Новіков.

Глава НАЗК іронічно зауважив, що після рішення Конституційного суду його співробітники «забезпечують приховання декларацій чиновників».

«Тобто вони будуть їх подавати, а ми – приховувати від громадян на яких вони (чиновники) працюють. Наприклад, будемо приховувати дані про витрати на вибори – вони були колосальні, але ми не зможемо їх перевірити», – сказав він.

Нагадаємо: КС 28 жовтня оприлюднив рішення за поданням народних депутатів від «Опозиційної платформи – За життя» і «За майбутнє» щодо незаконного збагачення і повноважень антикорупційних органів.

У ньому йдеться про те, що суд визнав неконституційними низку статей закону «Про запобігання корупції», які визначають повноваження НАЗК, а також статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за незаконне збагачення.

Що стосується статті Кримінального кодексу, КС вирішив, що порушення такого штибу «мають бути підставою для інших видів юридичної відповідальності», а кримінальна відповідальність є «надмірним покаранням за вчинення таких

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті