Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Уряд затвердив оновлену редакцію статуту «Нафтогазу»

Уряд затвердив оновлену редакцію статуту «Нафтогазу»

Оновлена редакція наближає умови роботи компанії до керівних принципів ОЕСР

Уряд затвердив оновлену редакцію статуту «Нафтогазу»
Фото: Уніан

Кабінет міністрів України  ухвалив оновлену редакцію статуту НАК «Нафтогаз України», що наближає документ до відповідності Керівним принципам щодо корпоративного врядування на підприємствах державної форми власності Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Відповідну постанову Уряд прийняв 26 жовтня 2020 року. Про це повідомляється у пресрелізі компанії.

«Тільки за умов дотримання визнаних стандартів корпоративного управління Компанія може стабільно працювати  в інтересах акціонера. В нашому випадку йдеться про інтереси українців, адже «Нафтогаз» – національна компанія», – відзначила Клер Споттісвуд, голова наглядової ради НАК «Нафтогаз України».

Вона наголосила, що оновлена редакція статуту – це хоч і маленький, але позитивний крок у цьому напрямку.
«До реформи корпоративного управління «Нафтогаз» був «гаманцем» політиків та чорною дірою для державного бюджету з чистим збитком 85 млрд гривень у 2014 році. Після старту  поступового впровадження реформи Компанія почала працювати на українців та наповнювати бюджет. Як результат,  у 2019-му Група перерахувала до держскарбниці понад 121 млрд грн податків і дивідендів. Кожна сьома гривня в бюджеті України, який спрямовується на зарплати медикам та вчителям, будівництво доріг і соціальні проєкти – це кошти, сплачені «Нафтогазом». Оновлена редакція статуту «Нафтогазу» наближає умови нашої роботи до керівних принципів ОЕСР, що важливо для стабільного та ефективного розвитку компанії», – повідомив Андрій Коболєв, голова правління НАК «Нафтогаз України».

Марія Сухан, корпоративний секретар НАК «Нафтогаз України», додала, що разом з прийняттям політики власності «Нафтогазу» оновлений статут створює міцне підґрунтя для формування та затвердження корпоративної стратегії Групи «Нафтогаз» та ключових показників ефективності як для членів наглядової ради, так і для керівництва Групи.

Нагадаємо: реформа корпоративного управління  «Нафтогазу» почалась у 2015 році. Дорожньою картою реформи став розроблений експертами та юридичними радниками «План дій з корпоративного урядування».

Раніше повідомлялося, що «Нафтогаз» має на меті вихід на IPO через декілька років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті