Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
ВВП єврозони перевершив прогнози на III квартал, але нові обмеження загрожують відновленню

ВВП єврозони перевершив прогнози на III квартал, але нові обмеження загрожують відновленню

Економіка регіону зросла на 12,7% після скорочення на 11,8% в ІІ кварталі

ВВП єврозони перевершив прогнози на III квартал, але нові обмеження загрожують відновленню
фото www.flickr.com/photos/47136979@N00/6736164731

У III кварталі економіка єврозони відновилася, однак наразі основна увага приділяється останньому кварталу року оскільки дві найбільші економіки країни, Франція і Німеччина, оголосили про провадження національних карантинних обмежень.

Як повідомляє CNBC, валовий внутрішній продукт (ВВП) єврозони збільшився на 12,7% в ІІІ кварталі в порівнянні з попередніми трьома місяцями, згідно з попередніми оцінками, опублікованими в п'ятницю статистичним управлінням блоку. Аналітики очікували зростання на 9,4%.

Зростання – найстрімкіше за всю історію спостережень – повернулося в регіон після скорочення на 11,8% у ІІ кварталі. Але, як пише телеканал, цей імпульс, ймовірно, буде обмежений, оскільки уряди ще раз посилять соціальні обмеження.

«Економіка єврозони знову почала бурхливо зростати в ІІІ кварталі, коли закінчилися блокування, хоча до повного відновлення ще далеко, і тепер в IvV кварталі вимальовується спад», – сказав Клаус Вістесен, економіст Pantheon Macro.

У період з липня по вересень ВВП Франції виріс на 18,2% після того, як скоротився на 13,7% у ІІ кварталі. У річному вираженні показник за ІІІ квартал знизився на 4,3% в порівнянні з минулим роком.

У Німеччині, в ІІІ кварталі ВВП виріс на 8,2% в порівнянні з попереднім кварталом, на тлі більшого споживання в домашніх господарствах, твердого зростання експорту і позитивної активності в обробній промисловості. Економіка ФРН скоротилася на 9,8% у ІІ кварталі року.

Нагадаємо: у Німеччині з 2 листопада і до кінця місяця вводяться нові обмежувальні заходи в цілях боротьби зі стрімким поширенням COVID-19.

Як повідомлялося, нові національні обмеження ввела і Франція. Між тим, французька влада оголосила про новий пакет економічної підтримки в розмірі 20 млрд євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті