ВВП єврозони перевершив прогнози на III квартал, але нові обмеження загрожують відновленню

ВВП єврозони перевершив прогнози на III квартал, але нові обмеження загрожують відновленню

Економіка регіону зросла на 12,7% після скорочення на 11,8% в ІІ кварталі

ВВП єврозони перевершив прогнози на III квартал, але нові обмеження загрожують відновленню
фото www.flickr.com/photos/47136979@N00/6736164731

У III кварталі економіка єврозони відновилася, однак наразі основна увага приділяється останньому кварталу року оскільки дві найбільші економіки країни, Франція і Німеччина, оголосили про провадження національних карантинних обмежень.

Як повідомляє CNBC, валовий внутрішній продукт (ВВП) єврозони збільшився на 12,7% в ІІІ кварталі в порівнянні з попередніми трьома місяцями, згідно з попередніми оцінками, опублікованими в п'ятницю статистичним управлінням блоку. Аналітики очікували зростання на 9,4%.

Зростання – найстрімкіше за всю історію спостережень – повернулося в регіон після скорочення на 11,8% у ІІ кварталі. Але, як пише телеканал, цей імпульс, ймовірно, буде обмежений, оскільки уряди ще раз посилять соціальні обмеження.

«Економіка єврозони знову почала бурхливо зростати в ІІІ кварталі, коли закінчилися блокування, хоча до повного відновлення ще далеко, і тепер в IvV кварталі вимальовується спад», – сказав Клаус Вістесен, економіст Pantheon Macro.

У період з липня по вересень ВВП Франції виріс на 18,2% після того, як скоротився на 13,7% у ІІ кварталі. У річному вираженні показник за ІІІ квартал знизився на 4,3% в порівнянні з минулим роком.

У Німеччині, в ІІІ кварталі ВВП виріс на 8,2% в порівнянні з попереднім кварталом, на тлі більшого споживання в домашніх господарствах, твердого зростання експорту і позитивної активності в обробній промисловості. Економіка ФРН скоротилася на 9,8% у ІІ кварталі року.

Нагадаємо: у Німеччині з 2 листопада і до кінця місяця вводяться нові обмежувальні заходи в цілях боротьби зі стрімким поширенням COVID-19.

Як повідомлялося, нові національні обмеження ввела і Франція. Між тим, французька влада оголосила про новий пакет економічної підтримки в розмірі 20 млрд євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті