Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
НАЗК опублікувало список посадовців, які уникнуть відповідальності через рішення КС

НАЗК опублікувало список посадовців, які уникнуть відповідальності через рішення КС

У списку — ексміністр, депутати міських і районних рад, судді, директори державних підприємств та урядовці

НАЗК опублікувало список посадовців, які уникнуть відповідальності через рішення КС

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) оприлюднило частину списку посадовців, які через рішення Конституційного суду (КС) уникнуть відповідальності за декларування недостовірних відомостей. Перелік агентство опублікувало на своїй сторінці у фейсбуці.

«Ми в Національному агентстві запобігання корупції вважаємо, що країна має знати своїх «щасливчиків» в обличчя. Сьогодні ми публікуємо імена осіб, яким через рішення Конституційного Суду пощастить уникнути відповідальності за декларування недостовірних відомостей», – йдеться у повідомленні.

У списку – ексміністр, депутати міських і районних рад, судді, директори державних підприємств та урядовці, зокрема:

  • Ігор Насалик, колишній міністр енергетики та вугільної промисловості, не вказав у декларації позику на $1,2 мільйона від фізичної особи.
  • Михайло Чурило, депутат Ужгородської міської ради, лідирує у списку декларантів, у яких виявили найбільшу суму недостовірних відомостей. Чурило «забув» вказати кошти, які він позичив іншій людині – 95,3 млн гривень.
  • Віктор Андрєєв, заступник Шевченківської РДА в місті Києві, не вказав у декларації понад 60 млн гривень, які отримав як позику від приватної компанії, що займається «діяльністю із забезпечення фізичного комфорту».
  • Олег Етнарович, депутат Одеської міської ради, занизив вартість нерухомості, якою володіє, на 4,7 млн гривень, не вказав корпоративні права на 2,1 млн гривень і «забув» про те, що позичив і розмістив на банківських рахунках понад 1 млн гривень.
  • Руслан Мороз, депутат Володимир-Волинської міськради, занизив вартість нерухомості на майже 400 000 гривень і «забув» про те, що позичив третім особам 21,5 млн гривень.

У Нацагентстві зазначили, що продовжать публікувати імена осіб, яким Конституційний суд допоміг уникнути покарання.

Нагадаємо: КС 28 жовтня оприлюднив рішення за поданням народних депутатів від «Опозиційної платформи – За життя» і «За майбутнє» щодо незаконного збагачення і повноважень антикорупційних органів.

У ньому йдеться про те, що суд визнав неконституційними низку статей закону «Про запобігання корупції», які визначають повноваження НАЗК, а також статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за незаконне збагачення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті