Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Єврокомісія пригрозила Угорщині через переговори про російську вакцину від коронавірусу

Єврокомісія пригрозила Угорщині через переговори про російську вакцину від коронавірусу

Орбан заявив, що перші партії російської вакцини країна повинна отримати в грудні 2020 року

Єврокомісія пригрозила Угорщині через переговори про російську вакцину від коронавірусу
фото DR

Єврокомісія заявила, що проти будь-якої країни Євросоюзу, яка закупить вакцину від COVID-19 без узгодження з ЄС, буде вжито заходів. Так офіційний представник Єврокомісії Ерік Мамер прокоментував заяву прем'єра Угорщини Віктора Орбана, який повідомив про обговорення з Росією і Китаєм покупки вакцини, передає Коммерсант.

«Будь-яка вакцина, що купується країнами ЄС, повинна повністю відповідати стандартам якості ЄС і повинна пройти процедуру сертифікації на ринку Євросоюзу. Якщо будь-яка з країн ЄС закупить іноземну вакцину, яка не пройшла сертифікацію, Єврокомісія буде змушена вжити заходів», – сказав представник ЄК на брифінгу.

За словами Еріка Мамера, ЄС не веде переговори з Росією і Китаєм з цього питання, а угоди на поставки підписуються з виробниками, які працюють на території Євросоюзу.

«Це не означає, що інші вакцини не зможуть потрапити на наш ринок, але вони повинні будуть пройти глибоку процедуру сертифікації, і вони ніколи не будуть частиною стратегії вакцинації ЄС, яка полягає в розміщенні попередніх замовлень вакцини на умовах передоплати», – пояснив представник ЄК.

Прем'єр Угорщини Віктор Орбан заявив, що перші партії вакцини від коронавірусу країна повинна отримати в грудні 2020 року або січні 2021 року. За його словами, ведуться переговори з Росією і Китаєм щодо можливих поставок вакцини, передає Reuters.

Зараз у Росії виробляють дві вакцини від коронавірусу: «Спутнік V» Центру імені Гамалії і «ЕпіВакКорона» новосибірського центру «Вектор».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті